10 листопада 2023, 08:08

Кремль знайшов дві колишні країни СРСР, через які готовий постачати природний газ Ірану, – ISW

Кремль готовий почати постачати свій газ до Ірану через територію Казахстану та Узбекистану.

Кремль знайшов дві колишні країни СРСР, через які готовий постачати природний газ Ірану, – ISW

Учора, 9 листопада, відбувся вже 19-й російсько-казахстанський форум в Астані, на якому був присутній і Путін. Тоді ж було сказано, що Москва постачає російський газ в Узбекистан через територію Казахстану.

Водночас ще 2021 року той самий Узбекистан намагався експортувати у РФ свій газ, хоча країна й відчувала дефіцит "блакитного палива". Аналітики з ISW проаналізували ситуацію з імпортом російського газу.

Експерти вже припускають, що Узбекистан не є кінцевим одержувачем російського газу. Як виявилося, Узбекистан готовий бути сполучною ланкою з постачання російського газу як на територію Китаю, так й Ірану.

Ще 18 червня 2023 року лідер Ірану Алі Хаменеї та президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв підписали новий договір про економічне співробітництво.

Тоді ж Тегеран активізував свої зусилля в економічній дипломатії, включно з постачанням газу з країн Центральної Азії. Ще у травні 2023 року президент Узбекистану обговорив питання постачання газу з лідером Туркменістану.

30 травня 2023 року іранський міністр Джавад Оуджі заявив про підписання угоди з Туркменістаном щодо імпорту 10 млн кубометрів газу щодня. Частину цього газу буде перенаправлено на північні провінції Ірану.

У період із зими по літо 2023 року Тегеран постійно боровся з нестачею природного газу. Щоб зміцнити ще більше співробітництво з Іраном, у РФ готові експортувати "блакитне паливо" до Тегерану через Казахстан і Узбекистан.

Раніше ми повідомляли, що делегація з Кремля прийшла у ступор, коли президент Казахстану почав форум рідною для себе мовою.

Нагадаємо, що Путін двічі за день осоромився в Астані під час казахстансько-російського форуму.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини