22 вересня 2023, 07:47

Активно працювали на РФ: у Болгарії видворили з країни главу РПЦ і двох священиків із Білорусі

Болгарія видворила зі своєї території главу РПЦ і двох білоруських священнослужителів.

Активно працювали на РФ: у Болгарії видворили з країни главу РПЦ і двох священиків із Білорусі

Головна причина - негативний вплив на болгар на користь геополітичних інтересів РФ. Йдеться про главу РПЦ у Болгарії архімандрита Васіана, якого ще минулого тижня вигнали з території Південної Македонії за шпигунство на користь РФ.

У РФ уже відреагували на цю новину, коли свій коментар дала посол РФ у Болгарії Елеонора Митрофанова, інформує канал "Україна 365".

З її слів, главу РПЦ викликала до себе міграційна служба, звинувативши того у загрозі для національної безпеки країни. Після цього його і ще двох білоруських священиків відвезли додому машиною та сказали збирати речі. Після цього їх відвезуть до церкви, а після - до кордону з Сербією.

Митрофанова розводить руками та не може зрозуміти, як уряд Болгарії може втручатися у справи церковні, якщо релігія відокремлена від держави. При цьому вона забуває, що у РФ Кремль активно втручається у справи церковні.

Зі слів посла, Софія просто плюнула в обличчя російській церкві.

Уряд Болгарії підтвердив факт вигнання з країни трьох священиків РПЦ: росіянина та двох громадян Білорусі. Також їм заборонили в'їжджати до країни терміном на п'ять років.

Ці священики у своїй церкві не раз благословляли армію Путіна. З перших же днів війни ці священики не засудили політику Путіна, а, навпаки, підтримали її. Вони намагалися переконати свою парафію у тому, що у Путіна просто не було іншого виходу.

Саме цей самий священик з РПЦ Васіан 6 червня 2023 року намагався напасти на кортеж Зеленського, коли той прибув до Софії з офіційним візитом.

Раніше ми повідомляли, що у середині вересня уряд Болгарії скасував заборону на ввезення до країни українського зерна.

Нагадаємо, до 2025 року на південному сході Болгарії буде побудовано нову базу НАТО.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини