25 серпня 2023, 07:54

Угорщина готова перезавантажити відносини з Україною, проблема тільки в Орбані – Bloomberg

Президент Угорщини Каталін Новак просить свого прем'єр-міністра Віктора Орбана переглянути відносини з Україною.

Угорщина готова перезавантажити відносини з Україною, проблема тільки в Орбані – Bloomberg

Днями президент Угорщини Каталін Новак зустрічалася у Києві із Зеленським. Саме вона стала тим політиком, який вирішив першим переглянути відносини Будапешта з Києвом.

У самій Угорщині не всі політики та чиновники виступають за союз із РФ, є й такі, хто за Україну, одна з них - президент Новак, інформує ресурс Bloomberg.

Новак хоче показати всьому світу й Україні, що не всі в Угорщині підтримують зовнішню політику Орбана.

Президент Угорщини взяла участь у саміті Кримської платформи та довго спілкувалася із Зеленським. Президент України заявив, що бесіда була конструктивною та він сподівається на поліпшення відносин з Угорщиною.

У ЄС дедалі більше намагаються ізолюватися від Угорщини, яка в особі Орбана відмовляється підтримувати Україну та гальмує санкції щодо РФ.

Прем'єр-міністр країни неодноразово блокував військову допомогу ЄС, відмовляється надавати Києву зброю та постійно твердить, що контрнаступ закінчиться повним провалом.

В Угорщині зовнішню політику країни, на жаль, визначає не президент, а прем'єр-міністр.

Президент Угорщини є Верховним головнокомандувачем своєї країни. На зустрічі із Зеленським Новак заявила, що погодила план про приєднання Угорщини до "формули миру".

У Будапешті будуть і далі працювати над перезавантаженням відносин з Україною, а також над поліпшенням прав етнічних угорців в Україні.

Прем'єр-міністр Угорщини, як і глава МЗС, славиться своєю проросійською позицією. Дуже часто Орбан робить заяви, що дискредитують Київ.

Після вторгнення армії Путіна в Україну Будапешт не надав військової допомоги Києву. Ба більше, Угорщина продовжує активно співпрацювати з Москвою, а політики часто відвідують із візитами РФ.

Раніше Кулеба відреагував на заяви Орбана про те, що Путін не злочинець, а Україна - не суверенна держава.

Нагадаємо, президент Сербії заявив про готовність почати постачати російський газ в Угорщину, якщо Київ у 2024 році не продовжить угоду з РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини