2 червня 2023, 08:59

Президент Литви Науседа про проблему вступу до НАТО: "Україна має отримати компенсацію"

Литовський лідер Науседа заявив, що недоцільно постійно повторювати порожні формулювання про "відкриті двері" до Альянсу.

Президент Литви Науседа про проблему вступу до НАТО: "Україна має отримати компенсацію"

Президент Литви Гітанас Науседа виступив на підтримку євроатлантичних планів України та водночас висловив думку, що наша країна має отримати компенсацію за те, що зараз не може бути членом НАТО, інформує Verslo Žinious.

"Ми багаторазово вже звертали увагу, що не можна повторювати абсолютно порожні формулювання про відкриті двері у НАТО. Ми просто маємо знайти щось, щоб компенсувати нашу нездатність надати Україні повне членство в Альянсі зараз", - наголосив литовський президент.

Також Науседа зазначив, всі розуміють, що було б вельми непросто запропонувати країні (Україні), яка перебуває у розпалі війни з Росією, яка напала на неї, повноправне членство у військовому альянсі, але водночас необхідно знайти достатні гарантії безпеки для України, як-от військова та політична підтримка, а також інституціональні рамки для тіснішої та конструктивнішої співпраці між Києвом і НАТО.

"Важливо розуміти, що війна закінчиться перемогою України, але що далі?" - сказав глава Литовської держави.

Нагадаємо, вчора на Євросаміті у Молдові президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до вступу у НАТО та Євросоюз.

До речі, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс готує програму переозброєння України за сучасними стандартами.

Додамо, ЗМІ писали, що НАТО може рекомендувати Україні розглянути модель безпеки за прикладом Ізраїлю, при цьому США будуть головним гарантом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини