26 квітня 2023, 21:57

США готові завдати ядерного удару по КНДР: названо умову

Сеул і Вашингтон погодили механізм негайних консультацій у разі ядерної атаки з боку Північної Кореї.

США готові завдати ядерного удару по КНДР: названо умову

Сполучені Штати та Південна Корея досягли важливої домовленості, спрямованої на стримування потенційної військової агресії з боку КНДР. Вашингтон готовий завдати ядерного удару по Північній Кореї, якщо вона здійснить ядерну атаку проти Сеулу.

Відповідну заяву зробив президент Південної Кореї Юн Сок Єль на брифінгу за підсумками переговорів з американським лідером Джо Байденом.

За його словами, у рамках сьогоднішньої зустрічі було узгоджено механізм негайних президентських консультацій у разі ядерного удару Пхеньяна по Південній Кореї.

Сеул заручився обіцянками атомної відповіді, підкреслив південнокорейський лідер.

Тим часом Associated Press пише про плани Вашингтону розмістити свої атомні підводні човни у Південній Кореї. Це станеться вперше за понад 40 років і буде чітким сигналом підтримки Сеулу на тлі зростаючих ядерних загроз з боку Північної Кореї.

Журналісти розповіли про підготовку "Вашингтонської декларації", спрямованої на те, щоб утримати Пхеньян від військової агресії щодо Південної Кореї. Робота над документом ведеться протягом кількох місяців, його ключовим аспектом має стати демонстрація розширених можливостей зі стримування КНДР.

Нагадаємо, цього місяця Північна Корея випробувала новітню твердопаливну балістичну ракету Hwasong-18. Розроблення такого типу ракети довгий час вважалося ключовою метою КНДР.

На початку квітня повідомлялося, що Пхеньян проігнорував кілька дзвінків із Сеулу, зокрема по військовій лінії зв'язку.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини