28 березня 2023, 21:48

"Це перша дія", – США відповіли на ядерний шантаж РФ

У відповідь на дії Кремля США припиняють ділитися з Росією даними про свої ядерні сили.

"Це перша дія", – США відповіли на ядерний шантаж РФ

Вашингтон ухвалив рішення зупинити обмін із Москвою даними про стратегічні ядерні сили. Причиною є рішення Кремля призупинити свою участь у договорі про СНО про скорочення далекобійних озброєнь, пише The Washington Post.

В адміністрації США кажуть, що рішення Білого дому - це тільки перший крок, Кремль очікує ще багато заходів у відповідь.

"Це перша дія, яку ми зробили у рамках договору у відповідь на усунення Росії. Наша мета - спонукати Росію повернутися до дотримання договору", - сказав співрозмовник видання.

Варто зазначити, що США та РФ підписали Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь у 2010 році. Цей документ передбачає спільні інспекції американських і російських фахівців на ядерні об'єкти двох країн для контролю над ядерними озброєннями. Однак із 2020 року перевірки поставили на паузу через пандемію коронавірусу.

Крім цього, Договір встановлює рамки щодо кількості боєзарядів, які можуть перебувати в арсеналі країн.

Як повідомлялося раніше, через чотири дні після візиту лідера Китаю до РФ, коли прозвучала заява про неможливість ядерної війни, Путін заявив про намір розмістити ядерну зброю у Білорусі.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк спрогнозував, як це вплине на війну Росії проти України.

У Європі занепокоєні зростанням ставок у протистоянні РФ з Україною та пригрозили санкціями, якщо Путін наважиться виконати плани щодо ядерного озброєння.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!


Автор: Анастасия Югова

Останні новини