23 березня 2023, 07:30

Європейські країни повинні будуть виконати зобов'язання: Блінкен про арешт Путіна

Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив на важливості відповідальності, покладеної на країни Європи щодо виконання рішення МКС щодо РФ.

Європейські країни повинні будуть виконати зобов'язання: Блінкен про арешт Путіна

Арешт Путіна буде обов'язком для будь-якої європейської країни, яка визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, у тому разі якщо президент РФ опиниться на її території. З такою заявою, як повідомляє CNN, виступив перед Сенатом США Держсекретар Ентоні Блінкен.

"Я вважаю, що кожен, хто має певні зобов'язання та є стороною у суді, повинен відповідально підходити до їх виконання", - наголосив Блінкен.

Щодо позиції США з цього питання Блінкен наголосив, що держава не взяла на себе таких зобов'язань, оскільки ратифікацію Статуту нею було відкликано. При цьому ймовірність візиту Путіна до Сполучених Штатів у поточній ситуації залишається вкрай невисокою. Востаннє він відбувся ще 2015 року.

Раніше повідомлялося, що 2005 року Путін особисто наголошував на важливості місії, покладеної на Міжнародний кримінальний суд.

Також відомо, що, на думку Піонтковського, Китай усе-таки візьме участь у вирішенні долі Путіна, коли його політичне життя буде закінчено.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини