16 березня 2023, 07:58

ЗМІ: уперше з початку війни Ізраїль схвалив ліцензію на продаж антидронової системи Україні

Ізраїль дав добро на продаж Україні систем глушіння безпілотників, які допоможуть Києву у боротьбі з іранськими дронами-камікадзе.

ЗМІ: уперше з початку війни Ізраїль схвалив ліцензію на продаж антидронової системи Україні

Учора, 15 березня, низка ЗМІ повідомила про те, що Єрусалим готовий схвалити експортні ліцензії на продаж Україні систем глушіння дронів. Цю новину підтвердили три чиновники з боку України й Ізраїлю.

Журналісти Axios стверджують, що добро на експортні ліцензії дав глава Міноборони Ізраїлю Галлан і МЗС Коен ще у лютому, коли новий прем'єр-міністр країни попросив переглянути позицію Ізраїлю щодо війни в Україні.

Ізраїльські чиновники заявляють, що нібито після лютневої наради жодних кроків щодо військової допомоги Україні зроблено не було.

Пізніше стало відомо, що Єрусалим схвалив ліцензії для двох компаній: Elbit і Rafael, які займаються розробленням систем протидії дронам.

Українська сторона заявляє, що не так давно Ізраїль відвідали представники МО України, щоб познайомитися з новою системою протидії безпілотникам. При цьому жодних угод поки що досягнуто не було.

ЗМІ повідомляють, що нові системи мають радіус дії до 40 км. З одного боку, Київ нібито зацікавився такою системою, але, з іншого боку, хоче отримати надійний захист не від дронів, а від балістичних ракет.

Ізраїльська сторона стверджує, що Єрусалим ще не переглянув свою позицію щодо військової допомоги Україні, оскільки система глушіння дронів - це не наступальна, а оборонна зброя.

Ще один чиновник з Ізраїлю заявив, що Єрусалим спеціально схвалив ліцензію, щоб побачити свої системи глушіння у справі проти іранських дронів.

Варто зауважити, тривалий час Ізраїль відмовлявся надавати Україні військову допомогу, побоюючись погіршення відносин із РФ.

Раніше ми повідомляли, що через рік після початку війни в Україні ЗСУ змогли збити безпілотник, який стоїть на озброєнні співробітників ФСБ РФ.

Нагадаємо, США відтворили на відео момент "атаки" російського Су-27 на американський безпілотник, який кружляв у небі над Чорним морем.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини