14 березня 2023, 08:00

В адміністрації Байдена проти визнання ПВК "Вагнер" терористами: названо причину

В адміністрації президента США вбачають у рішенні про визнання "Вагнер" терористами загрозу своїм інтересам в Африці.

В адміністрації Байдена проти визнання ПВК "Вагнер" терористами: названо причину

Між Конгресом і Держдепом США немає єдиної думки щодо вирішення питання про визнання ПВК "Вагнер" терористичною організацією. Проти на поточний момент виступають і в адміністрації президента Байдена. Про ситуацію в урядових колах повідомляє видання The Hill.

Ініціативна група сенаторів із республіканців і демократів виступили із законодавчою ініціативою, згідно з якою Держдеп буде зобов'язаний оголосити "Вагнер" терористичною організацією. На думку прихильників цього закону, таке рішення значуще відіб'ється на діяльності ПВК і завдасть їй значно більшої шкоди. Зокрема, це б дало можливість застосовувати більш ефективні стримувальні заходи як щодо самої злочинної організації, так і третіх осіб, які вступають із нею у співпрацю.

В адміністрації Байдена налаштовані проти реалізації законопроєкту. Причиною цьому є побоювання з приводу того, що рішення може звести нанівець зусилля США, спрямовані на переконання урядів низки африканських країн припинити взаємодію з "вагнерівцями". Зокрема, йдеться про такі держави, як ЦАР, Малі, Мозамбік, Судан, Камерун, Лівія, ЧАД.

Якщо ПВК "Вагнер" буде оголошено терористичною організацією, то уряди й офіційні особи держав, що підтримують із нею співпрацю, втратять легальну можливість в'їзду до США, а також це спричинить заморожування їхніх активів.

У зв'язку з цим в адміністрації Байдена хотіли б, щоб дія закону поширювалася тільки на територію України, водночас не зачіпаючи інтересів США в Африці.

Раніше повідомлялося, що ЗСУ майстерно проводять операції, внаслідок яких вдається знищити найдосвідченіших бійців ПВК "Вагнер".

Також відомо, що в Європарламенті готові визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини