9 березня 2023, 10:38

Протестувальники у Грузії частково досягли успіху: влада відкликала скандальний закон, але не все так просто

Керівництво Грузії продовжує захищати закон "про іноагентів", стверджуючи, що на нього "несправедливо" наклеїли російський ярлик.

Протестувальники у Грузії частково досягли успіху: влада відкликала скандальний закон, але не все так просто

У Тбілісі правляча партія "Грузинська мрія" відкликала з парламенту скандальний законопроєкт "про іноземних агентів", який і став причиною масових протестів, передає Діалог.UA з посиланням на Imedi News.

Підкреслюється, що було ухвалено рішення "беззаперечно відкликати законопроект без будь-яких застережень". Проте чинна влада, якій часто закидають лояльність до РФ і копіювання методів Кремля та Луб'янки, поклала провину за події у Тбілісі саме на опозицію.

Так, у грузинському парламенті заявили, що резонансний законопроєкт викликав розбіжності у суспільстві, оскільки на нього було "наклеєно помилковий ярлик російського закону".

Керівництво законодавчого органу стверджує, що "частину молоді вдалося залучити до протиправної діяльності", а правоохоронці "терпляче" відреагували на насильство (наскільки терпляче, видно з фото та відеозйомки силового розгону протестів).

Нагадаємо, парламент Грузії схвалив у першому читанні проєкт закону "Про прозорість іноземного впливу", який фактично повторював уже неабияк нашумілий диктаторський закон РФ про "іноагентів". Після цього громадяни Грузії 7 березня вийшли на масові протести.

Як ми повідомляли, у Тбілісі під час протестів поліція почала стріляти по мітингувальниках.

Примітно, що на шоломі омонівця, який розганяв мітинг, помітили російський цінник.

Додамо, у середу грузини знову вийшли на протести, причому їх було навіть більше, ніж першого разу до силового розгону.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини