7 березня 2023, 07:55

Крим потрібен США як засіб тиску на Росію.

Понад рік Вашингтон не дає однозначної відповіді на запитання, чи допоможе Америка Україні відвоювати Крим.

Крим потрібен США як засіб тиску на Росію.

Кримський півострів потрібен Сполученим Штатам як засіб тиску на Російську Федерацію. Детально про цю тему пише The Hill.

Видання розповідає, чому Вашингтон уникає однозначної відповіді на питання, чи допоможуть США Україні відвоювати Крим. Попри те, що формально світ визнає, що анексований Росією у 2014 році півострів є територією України, ані представники Білого дому, ані Пентагону впродовж повномасштабної війни, яка триває понад рік, не висловлюються чітко: чи будуть Україну підтримувати зброєю, щоб знищити там російський контингент, або ж, навпаки, забороняють Києву рухатись у цьому напрямку.

До осені дискусії щодо Криму велися "з безпечної відстані", пише журналістка видання Елен Мітчел: здавалося, що міць російської армії не дозволить ЗСУ повернути цю територію. Утім, успішні осінні контрнаступальні операції та дедалі більші проблеми російської армії та Кремля зробили перспективи операції реальними, а розмови про повернення Криму актуальними.

Значна частина американських високопосадовців досі скептично налаштована з приводу того, що Україна зможе зайти за Перекоп; інша боїться ймовірної непередбачуваної реакції диктатора Путіна. На тлі такої невпевненості американці вирішили підвісити "кримське питання", щоб дати президенту РФ територію для можливого компромісу. Щойно він зрозуміє, що може втратити одне з головних своїх "надбань" за час свого панування у Росії, його риторика зміниться, та тоді з тираном, можливо, вийде домовитися на прийнятних для Києва умовах, очікують у Вашингтоні.

Ось тому поки що диктатора не заганяють у глухий кут заявами про повернення Криму, а на запитання українців американські урядовці відповідають, що поки що ЗСУ мусять визволити чималі території на сході та півдні України, а отже говорити про півострів зарано.

Тим часом армія Путіна екстрено готується до зустрічі із ЗСУ у Криму. Біля Євпаторії окупанти активно риють окопи.

Раніше військовий експерт Роман Світан розповів про вітчизняне українське озброєння, здатне знищити навіть Кримський міст.

Нагадаємо, ватажок "Вагнера" Пригожин записав відео зі зверненням до російської влади, попереджаючи, що ЗСУ зметуть підрозділи окупаційної армії аж до самого Криму.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини