13 лютого 2023, 10:09

Попередження про небезпеку: США закликали своїх громадян, які перебувають у Росії, терміново покинути країну

Американське дипвідомство пояснює співвітчизникам, що влада РФ може відправити їх на війну в Україні.

Попередження про небезпеку: США закликали своїх громадян, які перебувають у Росії, терміново покинути країну

Посольство США у Росії опублікувало термінове попередження на своєму офіційному сайті про те, що громадянам, які наразі перебувають на території держави-агресора, слід негайно виїхати.

Рекомендацію покинути країну дипвідомство обґрунтувало тим, що російська влада може відмовити громадянам США, які перебувають на ввіреній території, у визнанні подвійного громадянства, повністю позбавити доступу до консульської допомоги, після чого взагалі не випустити з країни та примусово мобілізувати.

"У вересні уряд Росії мобілізував громадян до Збройних сил на підтримку вторгнення в Україну. Росія може відмовити у визнанні подвійного громадянства США, позбавити їх доступу до консульської допомоги США, піддати мобілізації, перешкодити виїзду з Росії та / або призвати їх на військову службу", - наголошується на сайті посольства.

Крім того, в американському дипломатичному відомстві звернули увагу, що кредитні та дебетові картки США більше не працюють на території РФ, а можливості електронного переказу коштів з Америки вельми обмежені через блокувальні заходи, накладені на російські банки.

Крім того, Посольство США попереджає своїх громадян про те, що у Росії спостерігається нестача готівки, і цей фактор під час виїзду з країни також необхідно враховувати.

"Якщо ви хочете виїхати з Росії, вам слід якомога швидше вжити самостійних заходів... Можливості транспортування можуть раптово стати ще більш обмеженими", - пише Посольство США у РФ.


Нагадаємо, українців закликали "зберігати холоднокровність", озвучивши реальну мету США у війні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини