2 лютого 2023, 10:33

Джонсон сказав, яка небезпека чекала б на світ, якби Україна не дала бій військам РФ у 2022 році

Британський політик Борис Джонсон упевнений, що зусилля українців у перші тижні повномасштабного вторгнення Москви вберегли цивілізований світ від фатальної катастрофи.

Джонсон сказав, яка небезпека чекала б на світ, якби Україна не дала бій військам РФ у 2022 році

Експрем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час виступу у центрі Atlantic Council у Вашингтоні висловив думку, що Україна, зупинивши просування окупаційних військ Російської Федерації, врятувала світ від трагедії, передає Діалог.UA.

За словами англійського політика, якби Росії вдалося швидко окупувати Україну, це призвело б до трагедії та стало глобальним переломним моментом XXI століття.

"Якби плани Путіна здійснилися, сталася б катастрофа, в якій автократії намагалися перекроювати кордони силою та змінювати світоустрій", - підкреслив він.

У цьому випадку, вважає Джонсон, РФ почала б ще більші залякування, шантаж і погрози щодо кожної держави у регіоні. Також експрем'єр згадав Китай і акцентував увагу на тому факті, що у разі перемоги Москви кожен автократичний режим у світі отримав би сигнал, що "міжнародні кордони можна змінювати силою та цього ніхто не буде навіть намагатися зупиняти".

Політик додав, що у разі окупації території України Путін заснував би "мерзенну та жахливу поліцейську державу". На підтвердження своїх слів Борис Джонсон нагадав про те, які звірячі військові злочини російські вояки чинять на захоплених ними територіях України.

Нагадаємо, Джонсон повідомив, що перед вторгненням армії РФ на територію України отримав на свою адресу погрози від Путіна: російський диктатор натякав на ракетний удар по Лондону.

Також Борис Джонсон заявив, що вірить у відновлення Україною своєї територіальної цілісності, але при цьому не вірить у реальність швидкого розпаду Російської Федерації.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини