30 січня 2023, 08:07

Перед вторгненням в Україну Путін особисто погрожував Британії: Джонсон озвучив деталі розмови з главою РФ

Перед вторгненням російської армії в Україну Путін у телефонній розмові з Джонсоном погрожував Лондону ракетним ударом.

Перед вторгненням в Україну Путін особисто погрожував Британії: Джонсон озвучив деталі розмови з главою РФ

Сьогодні ввечері, 30 січня, на телеканалі ВВС вийде новий документальний фільм "Путін проти Заходу", у якому дає інтерв'ю й ексглава британського уряду Борис Джонсон.

За його словами, під час телефонної розмови, яка відбулася на початку лютого 2022 року, Джонсон заявив Путіну, що будь-які дії російської армії проти України матимуть наслідки для того та РФ, інформує ВВС.

Зі слів експрем'єр-міністра, у телефонній розмові він намагався донести до Путіна, що найближчим часом Україна не стане членом НАТО. Ба більше, якщо РФ ухвалить рішення про вторгнення, то кордони Альянсу, навпаки, ще ближче наблизяться до російського кордону.

Джонсон заявив, що Путін був дуже спокійний і явно підігравав йому у спробі схилити не робити поспішних дій і рішень щодо України.

Путін відповів, що він нібито не хоче завдавати "болю" Британії, але за допомогою ракети це станеться за лічені хвилини.

11 лютого до Москви прибув глава Міноборони Британії Бен Воллес для зустрічі з російським колегою. Він намагався відрадити Шойгу почати вторгнення в Україну. Після цієї розмови всі залишилися при своїй думці, а Воллес зрозумів, що вторгнення вже неминуче.

Воллес встиг поспілкуватися і з Герасимовим, який відкритим текстом сказав, що "РФ більше ніколи не буде принижена".

24 лютого 2022 року російська армія вторглася в Україну. Того ж дня Зеленський зателефонував Джонсону та розповів про те, що трапилося. Прем'єр-міністр Британії запропонував главі України вилетіти у Лондон і перечекати війну там, але президент заявив, що залишиться зі своїм народом.

Раніше ми повідомляли, що 22 січня Борис Джонсон укотре прибув в Україну, щоб відвідати Бучу та Бородянку.

Нагадаємо, Джонсон вірить у повну перемогу України з поверненням Донбасу та Криму, але не вірить у розпад самої Росії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини