23 січня 2023, 08:53

Питання передачі танків Leopard Україні: Пісторіус озвучив "за" та "проти"

Рішення про передачу Україні важких танків Leopard 2 залежить від багатьох факторів, заявив глава Міноборони Німеччини Пісторіус.

Питання передачі танків Leopard Україні: Пісторіус озвучив "за" та "проти"

У Берліні впевнені, що німецькі танки Leopard 2 можна використовувати не тільки в оборонних цілях, а й як наступальну техніку. Саме останній фактор і лякає деяких німецьких політиків, тому вони гальмують вирішення питання їх постачання в Україну.

Напередодні глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв'ю телеканалу ARD озвучив думку щодо постачання Києву танків Leopard 2.

З його слів, причина не у самому питанні поставок або непоставок, а й у питанні дій і бездіяльності. Німецькі танки ідеально підходять не тільки для оборони, а й для наступу, саме тому у Берліні ухвалюватимуть виважене рішення на тлі вищезазначених чинників.

На думку Пісторіуса, з одного боку, Німеччина всіляко хоче допомогти Україні у війні проти РФ, але, з іншого боку, не хоче бути явною стороною конфлікту у війні РФ проти України.

Пісторіус точно не знає, скільки танків Leopard 2 перебуває на складі Міноборони Німеччини. Поки що питання передачі танків Україні не вирішене, проте глава Міноборони вже зараз готується до того, що питання може бути вирішене позитивно. Він веде координаційні роботи як з партнерами, так і з оборонною промисловістю Німеччини.

При цьому глава МЗС Німеччини Анналена Бербок дала зрозуміти, що Берлін не заперечуватиме, якщо інші країни ЄС передадуть свої танки Україні, вироблені у Німеччині.

Раніше уряд Словаччини висловив готовність передати Україні одну систему Patriot замість ЗРК SAMP/T.

Нагадаємо, аналітики з ISW назвали Пригожина "списаною фігурою" Кремля, на яку Путін уже не ставить у війні проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини