3 січня 2023, 12:15

Попередження Москві: у NYT розповіли, навіщо Вашингтон перекинув 101-шу дивізію США у Румунію

Розгортання американських військ у Румунії задумано як попередження Росії, коли президент Байден дав обіцянку захищати "кожен дюйм" території НАТО.

Попередження Москві: у NYT розповіли, навіщо Вашингтон перекинув 101-шу дивізію США у Румунію

Військовослужбовці зі 101-ї ВДВ армії США тренуються у Румунії всього за 7 хвилин польоту ракети до території окупованого Криму. Уперше після закінчення Другої світової війни бійців зі 101-ї дивізії перекидають до Європи. Зараз американські солдати перебувають у безпосередній близькості до українського кордону.

Вашингтон вирішив відмовитися від традицій допомагати тій чи іншій державі своєю армією. Наразі у США надають допомогу іншій країні лише зброєю або ж демонстрацією своєї сили, як у Румунії, інформує ресурс NYT.

"Це регіональний конфлікт, але він має глобальні наслідки", - заявив начальник штабу армії США генерал Джеймс К. МакКонвілл в інтерв'ю в середині грудня 2022 року на авіабазі у Румунії.

Розгортання військ у Румунії задумано як попередження Москві, коли президент Байден дав обіцянку захищати "кожен дюйм" території НАТО, при цьому не вплутуючись у відкрите протистояння з РФ.

Близько 4 тисяч військовослужбовців США прибули на базу у Констанці (Румунія) ще влітку 2022 року.

У цьому регіоні американські, британські та румунські війська вчаться керувати системами РСЗВ HIMARS.

Раніше Гуменюк заявила, що через шторм на морі найближчими днями окупанти не будуть обстрілювати Україну ракетами "Калібр", що перебувають на борту російських військових кораблів.

Нагадаємо, британська розвідка побачила зниження темпів активності окупантів на Бахмутському напрямку. Не виключено, що у ворожої армії великі проблеми з нестачею снарядів для артилерії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини