30 листопада 2022, 20:03

Байден не виключає війну з Іраном: названо умову

Господар Білого дому готовий іти на крайні заходи, щоб не допустити появи в Ірану ядерної зброї.

Байден не виключає війну з Іраном: названо умову

Президент США Джо Байден допускає використання військової сили проти Ірану. Американський лідер у крайньому разі погодиться на такий сценарій, щоб не допустити появи в Ісламської Республіки ядерної зброї.

Про це повідомляє журналіст Al-Arabiya Джозеф Хабуш у своєму Twitter-акаунті з посиланням на заяву спецпредставника США щодо Ірану Роберта Маллі.

При цьому насамперед американська сторона має намір задіяти інструменти міжнародного тиску, щоб спонукати Тегеран відмовитися від ідеї набуття ядерного статусу. Однак якщо ці методи не спрацюють, господар Білого дому погодиться на застосування сили, бо для Вашингтона вкрай важливо зупинити Іран у придбанні ядерного озброєння.

Утім, час для такого сценарію ще не настав, зазначив Маллі.

Він також додав, що наразі Ісламська Республіка не намагається отримати ядерну зброю.

Нагадаємо, заява Байдена, зроблена на початку листопада, про "швидке звільнення Ірану" викликала неабиякий резонанс. Пізніше у Білому домі уточнили, що висловлювання американського лідера пояснюється солідарністю з учасниками акцій протесту в Ірані.

Раніше ЗМІ писали, що Іран запросив у Росії допомогу у створенні ядерної зброї. При цьому журналістам невідомо, як у Москві відреагували на це прохання.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини