21 жовтня 2022, 07:42

Байден заявив про навислу загрозу у питанні допомоги США Україні

Президент США висловив стурбованість долею американської допомоги Україні у разі перемоги Республіканської партії на виборах.

Байден заявив про навислу загрозу у питанні допомоги США Україні

Президент Сполучених Штатів Джо Байден стурбований долею допомоги, яку Вашингтон надає Києву, у разі перемоги Республіканської партії на проміжних виборах до Палати представників (нижньої палати Конгресу), які відбудуться 8 листопада, передає The Hill.

Американський лідер нагадав про заяви представників республіканців, які повідомляли про намір скоротити допомогу Україні.

"Я турбуюся про це, тому що вони сказали, що скоротять її (допомогу - ред.)", - уточнив господар Білого дому.

Раніше лідер меншості у нижній палаті американського Конгресу Кевін Маккарті дав зрозуміти, що Республіканська партія не надаватиме Україні карт-бланш у разі встановлення свого контролю у Палаті представників наступного року.

У разі перемоги республіканців Маккарті, ймовірно, буде речником нижньої палати Конгресу.

Видання нагадує, що, незважаючи на загалом двопартійну підтримку України у Конгресі, у травні 11 сенаторів-республіканців і 57 представників Республіканської партії у Палаті представників виступили проти надання України 40 млрд доларів на додаткові заходи у сфері безпеки.

При цьому наголошується, що багато республіканців у нижній палаті Конгресу підтримують надання військової допомоги Україні, але скептично ставляться до гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що влада США підготувала новий пакет військової допомоги для України на суму в 725 млн доларів, до якого увійдуть постачання боєприпасів і бронемашин Humvee.

Раніше у Пентагоні повідомили, що адміністрація президента США працює над відправкою до України двох систем протиповітряної оборони Nasams.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини