5 жовтня 2022, 14:13

У Казахстані осадили Захарову після скандальної вимоги вислати посла України

У МЗС Казахстану, по суті, відповіли, що відносини з Україною – справа цієї країни, а зовсім не Захарової.

У Казахстані осадили Захарову після скандальної вимоги вислати посла України

Дипломатичний скандал спалахнув між Росією та Казахстаном на тлі вимог Москви вигнати українського посла Петра Врублевського за негативні висловлювання на адресу росіян.

Претензії спікера російського МЗС Марії Захарової до Казахстану отримали різку відповідь. В Астані обурилися тоном речника Лаврова та поставили її на місце. У висиланні українського посла відмовлено. Питання між Казахстаном і Україною було вирішено, повідомляє "Інформбюро. Казахстан".

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Казахстану Айбек Смадіяров зазначив, що заява Захарової не відповідає відносинам "між рівними стратегічними партнерами", а відносини його країни з Україною вестимуться виключно у двосторонньому режимі.

Крім того, у Казахстані вважають, що спікер МЗС РФ скористалася ситуацією, знаючи, що український посол Петро Врублевський і так залишить Казахстан (його скоро дійсно замінять за погодженням з Києвом - ред.), вона вирішила підлити олії у вогонь і показати, нібито Москва має сильний вплив на Астану та здатна змусити приймати рішення на користь Кремля.

Депутат Мажилісу Айдос Сарим пояснив, що Захарова вирішила скористатися ситуацією для того, щоб чинити тиск на Україну.

Нагадаємо, Захарова обізвала посла України у Казахстані Петра Врублевського "войовничим русофобом" і влаштувала істерику через те, що його не відправили до України. Спікер обурювалася, оскільки нібито запевнення про те, що цей "бендерівський емісар" не повернеться до Астани, не було виконано.

Раніше Діалог.UA писав про те, до чого готуватися росіянам, які втекли у Казахстан, і чого чекати від місцевих.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини