19 вересня 2022, 08:27

США зробили відверту заяву: Байден попередив Цзіньпіна щодо Тайваню та допомоги РФ

Армія США готова захистити Тайвань у разі вторгнення армії КНР, а також запровадити санкції проти Китаю за допомогу РФ у війні проти України.

США зробили відверту заяву: Байден попередив Цзіньпіна щодо Тайваню та допомоги РФ

Днями президент США дав зрозуміти своєму колезі з Китаю, що у разі вторгнення його армії на Тайвань Білий дім готовий наказати американській армії захистити острів.

Також глава Білого дому чітко дав зрозуміти Сі Цзіньпіну, що у разі допомоги РФ Захід накладе санкції і на Китай, повідомляє телеканал CBS.

Учора, 18 вересня, в інтерв'ю американським ЗМІ Джо Байден дав відповідь на запитання журналістів щодо військової допомоги Тайваню у разі вторгнення китайської армії.

У Вашингтоні чітко дали зрозуміти Пекіну, що на острів прибуде підмога із США, якщо Сі Цзіньпін ухвалить рішення про вторгнення.

При цьому Байден наголосив, що американські війська братимуть найактивнішу участь у захисті Тайваню від агресора.

Журналісти акцентували, що це перший випадок в історії американської політики, коли президент дав чітку відповідь на конкретне питання щодо Тайваню.

Ще на початку вересня Держдеп США схвалив військову допомогу Тайваню на суму 1,1 млрд доларів.

Багато аналітиків упевнені, що Китай готовий розпочати вторгнення на Тайвань. Незалежність острова визнали лише 13 країн, включаючи і Ватикан. У 1979 році Конгрес США ухвалив Акт про взаємини з Тайванем, який і включає надання військової допомоги.

Також Байден в інтерв'ю пригрозив Китаю санкціями, якщо Пекін і надалі підтримуватиме РФ. При цьому Байден заявив, що американська розвідка не має даних про те, чи допомагає Пекін РФ зброєю у війні проти України. Однак, якщо таке станеться, Захід перестане інвестувати у КНР.

Попередив глава Білого дому і Путіна щодо можливого застосування проти України ядерної зброї.

Раніше журналісти Politico повідомили, що Україна веде переговори з США щодо літаків F-16, ударних безпілотників Gray Eagle та ЗРК Patriot.

Нагадаємо, 18 вересня у Єревані люди організували акції протестів із вимогою вийти Вірменії з ОДКБ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини