16 серпня 2022, 12:00

"Давні традиції ніхто не скасовував", – Дмитро Кулеба прокоментував співпрацю Туреччини з РФ

Дмитро Кулеба пояснив, чому Реджеп Ердоган веде подвійну гру, підтримуючи близькі стосунки як з Україною, так і з Росією.

"Давні традиції ніхто не скасовував", – Дмитро Кулеба прокоментував співпрацю Туреччини з РФ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дав інтерв'ю Дмитру Гордону, в якому відповів на багато питань щодо політики інших держав стосовно України та Росії. Звичайно ж, він не оминув і Туреччину, яка останнім часом якось надто відкрито пішла на зближення з РФ. Після того як журналіст поцікавився, чому Ердоган тисне руку Путіну у Тегерані та Сочі, займаючи позицію "і нашим, і вашим", Кулеба відповів коротко, але водночас дуже вичерпно: "Давні традиції Османської імперії ніхто не скасовував".

За словами міністра, сьогоднішню зовнішню політику Туреччини можна охарактеризувати як співпрацю з Україною у військово-технічній сфері та співпрацю з Росією у торговельно-економічній. "Тобто допомагаючи нам протистояти РФ на фронті (а Туреччина це робить), вона одночасно заробляє гроші на РФ", - зазначив Кулеба.

Наприкінці інтерв'ю Гордон запитав також про позицію Китаю, адже це ще одна держава, яка викликає багато питань.

"Китай поки що зберігає нейтралітет", – повідомив міністр закордонних справ.

Потім він додав, що уряд Піднебесної віч-на-віч повторює російські наративи про причини війни, проте це залишається лише у теоретичній площині. Щодо практичної підтримки РФ, то цього, на щастя, сьогодні немає. Китай не допомагає ані Україні, ані Росії, зберігаючи максимальний нейтралітет. Однак Кулеба наголосив: це станом на сьогодні, давши зрозуміти, що ситуація може змінитися як в один, так і в інший бік.

Нагадаємо, Дмитро Кулеба відреагував на реакцію Шольца щодо росіян: "Це війна Росії, а не лише Путіна".

Раніше Дмитро Кулеба озвучив таємну мету Росії у війні з Україною: "Хоче не лише знищити..."

Також Дмитро Кулеба назвав країну Євросоюзу, яка допомагає Росії оминути нафтове ембарго.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ! Автор: Дарья Александрова

Останні новини