1 серпня 2022, 11:22

У Багдаді неспокійно: до столиці Іраку увійшли війська – відомі причини заворушень

Найвищі кола з керівництва Іраку оперативно виїхали за кордон.

У Багдаді неспокійно: до столиці Іраку увійшли війська – відомі причини заворушень

У світі спалахує черговий конфлікт. У столиці Іраку у ніч проти 1 серпня не стихали зіткнення правоохоронців із протестувальниками. Відомі випадки підтримки бунту із боку представників силових структур.

Вранці у понеділок стало відомо, що до столиці Іраку Багдаду запроваджено війська. Причиною стало чергове захоплення парламенту активістами шиїтів. Лідери іракських садридистів закликали до революції.

Влада країни заявила, що іракська армія покликана не допустити нової хвилі заворушень.

У той же час у прем'єр-міністра країни Мустафи аль-Каземі наголосили, що щодо протестувальників не має використовуватися зброя як з бойовими, так і з гумовими кулями, а також димові шашки.

Як повідомляє телеканал Al-Hadath, низка вищих чиновників уже залишила країну. Вихідні у Багдаді були дуже неспокійними. У суботу повідомлялося про понад 150 потерпілих.

Наразі відомо, що навіть голова військової розвідки перейшов на бік мітингувальників. Про це інформують місцеві ЗМІ.

Зазначимо, що політична криза в Іраку почалася після жовтневих виборів до парламенту, коли у країні не змогли сформувати новий уряд. Наразі демонстранти виступають проти висування кандидатури Мухаммада ас-Судані на прем'єрську посаду. Протестувальники вимагають розпуску законодавчого органу влади та створення перехідного уряду, куди не допустять фігурантів, причетних до корупції.

Раніше Туреччина оголосила початок військової операції в Іраку, спрямованої на знищення терористичних утворень на півночі країни. Превентивно ВПС Туреччини провели бойові вильоти, спрямовані на знищення укріплень s укриттів бойовиків, а також їх військових складів.

Нагадаємо, минулого вечора не стихали звуки стрілянини в Косово. Було незрозуміло, хто куди стріляв. На Балканах назрівала війна, але загострення пішло на спад після нового рішення щодо сербських документів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини