24 травня 2022, 15:11

"США та Китай домовлятимуться", – Микола Маломуж про новий світовий порядок

Микола Маломуж вважає, що наростання напруженості між США та Китаєм на ґрунті Тайваню таки не дійде до військового протистояння.

"США та Китай домовлятимуться", – Микола Маломуж про новий світовий порядок

Державний діяч, голова Служби зовнішньої розвідки України та генерал армії України Микола Маломуж заявив, що ні Китай, ні США зараз не зацікавлені у розв'язуванні війни. За його словами, ці держави справді підняли ставки, але вони таки домовлятимуться за допомогою дипломатії. Про це експерт розповів в інтерв'ю Володимиру Полуєву, яке можна переглянути на YouTube-каналі "Україна 24".

Нагадаємо, нещодавно Байден заявив, що готовий застосувати військову силу у разі вторгнення Китаю до Тайваню, на що Піднебесна погрожувала негайною відповіддю. "Китай висловлює сильне невдоволення та рішучий протест у зв'язку із заявами США", – сказав офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь.

Незважаючи на явне підвищення градуса напруженості між цими країнами, Микола Маломуж все ж таки впевнений у тому, що до війни справа не дійде. "Коли такі гравці, як США та Китай потенційно міряються військовими можливостями, зрозуміло, що тут не буде звичайної зброї, – зазначив політик. – Це вже навіть не просто високотехнологічне озброєння, а ядерна стадія. На цей момент я добре знаю і Сі Цзіньпіна, і Байдена. Вони йтимуть до формату, який дозволить зберегти той статус Тайваню, який був заявлений Китаєм. Фактично не буде якихось активних військових дій".

Також глава СЗРУ зазначив, що між Китаєм і США постійно ведуться неофіційні переговори з різних питань, у тому числі й про новий світоустрій. За словами Маломужа, протягом п'яти років він був учасником неофіційних форумів, де були присутні також Сі Цзіньпін і Байден.

"Вони обговорювали питання нового світопорядку, як не допустити нових глобальних конфліктів насамперед між потужними гравцями, – розповів експерт. – Навіть у період війни в Україні Байден і Сі Цзіньпін говорили про те, що дві глобальні держави США та Китай мають взяти на себе відповідальність за стабільність світу".

Маломуж вважає, що це питання буде вирішено у форматі дипломатії під час неофіційних переговорів між представниками як силових відомств, так і спецслужб. Питання глобальної системи безпеки у новому світопорядку розглядатиметься принципово, упевнений політик.

Нагадаємо, Микола Маломуж розповів, у якому разі силовики нейтралізують Путіна.

Також Микола Маломуж озвучив цілі провокацій Росії у Придністров'ї.

Раніше Микола Маломуж назвав термін завершення війни в Україні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дарья Александрова

Останні новини