21 травня 2022, 21:50

Ердоган озвучив лідерам Швеції та Фінляндії ультиматум щодо НАТО

Президент Туреччини назвав лідерам Швеції та Фінляндії умови їхнього вступу до Північноатлантичного альянсу.

Ердоган озвучив лідерам Швеції та Фінляндії ультиматум щодо НАТО

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час телефонної бесіди з фінським колегою та головою шведського уряду Магдаленою Андерссон повторив свої вимоги щодо приєднання цих скандинавських країн до НАТО.

Турецький лідер вкотре закликав Гельсінкі та Стокгольм відмовитися від надання притулку особам, визнаним у Туреччині терористами, а також зняти обмеження на постачання Анкарі зброї, пише Al Arabiya.

Крім того, Ердоган поговорив з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом і попередив про намір турецької сторони блокувати заявки Фінляндії та Швеції на членство у Північноатлантичному альянсі, якщо вони не продемонструють "чітке прагнення співпраці з питань протидії тероризму".

У свою чергу, Столтенберг закликав до переговорного процесу, під час якого було б знайдено рішення, яке б задовольняло запити всіх сторін у сфері безпеки.

Зазначимо, турецька влада стверджує, що згадані скандинавські країни надають притулок представникам Робочої партії Курдистану, що вважається у Туреччині терористичною організацією, та особам, пов'язаним із Фетхуллахом Гюленом, якого Анкара звинувачує у спробі держперевороту у 2016 році.

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція, які довгі роки перебували у статусі нейтральних держав, 18 травня подали формальну заявку на вступ до НАТО. Обидві країни змінили свою позицію на тлі повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. З усіх 30 країн-членів Альянсу заперечення щодо приєднання Гельсінкі та Стокгольму озвучила лише Анкара. Втім, у НАТО сподіваються, що компроміс із Туреччиною буде знайдено.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини