18 травня 2022, 16:05

Історичний момент: Столтенберг прийняв заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО – Путін програв

Генсек НАТО Йенс Столтенберг прийняв заявки Фінляндії та Швеції на членство.

Історичний момент: Столтенберг прийняв заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО – Путін програв

Сьогодні, 18 січня, у Брюсселі відбулася історична подія: генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг офіційно прийняв заявки на вступ до Блоку від Фінляндії та Швеції.

Кадри доступні на YouTube-каналі "Україна 365".

Найближчим часом Фінляндія та Швеція будуть 31-м і 32-м членами Північноатлантичного альянсу. Таким чином, довжина сухопутних кордонів РФ з НАТО зросте вдвічі - до 2,5 тисячі км.

Російському диктатору Володимиру Путіну за це нема кого звинувачувати, крім себе.

Нагадаємо, що однією із заявлених ним цілей у кровопролитній війні з Україною було запобігання розширенню Альянсу на схід. Кремль отримав зворотний ефект. Так звана "спецоперація" змусила досі нейтральні Швецію та Фінляндію різко змінити свою позицію. В екстреному порядку вони розпочали процедуру набуття членства у НАТО, щоб захистити себе від можливої агресії з боку РФ, яка не поважає міжнародне право.

Зараз влада РФ гарячково шукає виправдання свого грандіозного провалу. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков навіть був змушений визнати наявність територіальних суперечок із Києвом, щоб пояснити росіянам, чому гіпотетичний вступ України до НАТО їх хвилює більше, ніж реальне приєднання до Альянсу Швеції та Фінляндії, тобто росіяни визнали невизначений статус анексованого Криму.

Ситуацію прокоментував у Telegram депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко. Він наголосив, що розширення НАТО є великим приниженням для Путіна.

"Зараз відбувається історія! Генсек НАТО Йенс Столтенберг прийняв у Брюсселі заявки Фінляндії та Швеції на членство в Альянсі! Я вже навіть не знаю, як це назвати. Це не плювок в обличчя Путіну, а щось набагато сильніше. "Зберегти обличчя" вже не вийде", – написав український нардеп.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Туреччині поставили умови для схвалення членства Фінляндії та Швеції у НАТО.

Ми також писали, що Філатов висловився про нову позицію Кремля: "Кричали, що відсунуто НАТО до кордонів 1997 року, а сьогодні..."

ВАЖЛИВО ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини