17 березня 2022, 15:50

Китай визначився: у Пекіні пообіцяли "ніколи не атакувати" Україну

Китай публічно виступив на підтримку України, яка переживає сьогодні російську агресію.

Китай визначився: у Пекіні пообіцяли "ніколи не атакувати" Україну

Надії Москви, що Китай стане для неї опорою у війні з Україною, не справдилися. Пекін публічно виступив на підтримку Києва.

Про це йдеться у статті Bloomberg.

Міністерство закордонних справ Китаю схвально поставилося до нещодавньої заяви посла КНР в Україні Фань Сянжуна. Останній на зустрічі з очільником Луганської області заявив: “Китай ніколи не нападатиме на Україну. Ми допомагатимемо, зокрема, економічно”.

Посол також висловив захоплення народом України, який об'єднався та мужньо протистоїть російській агресії.

“Ми побачили, наскільки велика єдність українського народу, а це означає і його силу”, – сказав Сянжун.

Китайське МЗС вже підтвердило, що згодне зі словами свого посла. Пекін таким чином запевнив, що не має наміру надавати допомогу Росії, яка намагається військовим шляхом підкорити собі Україну.

Заява була зроблена на тлі наполегливих чуток, що Кремль запросив у Китаю військову й економічну допомогу для продовження війни з Україною. За 20 днів бойових дій ресурси РФ підірвано. Її армія, яка вважалася однією з найсильніших у світі, загрузла у прикордонних боях без шансів на просування. Росіяни зазнають величезних втрат у живій силі та техніці.

Вашингтон різко відреагував на чутки, що КНР розглядає можливість надання допомоги Росії. Білий дім наголосив, що не дозволить іншим країнам продовжувати свою агресивну політику.

Ймовірно, ця тема стане однією з головних на майбутній зустрічі президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена з главою Китаю Сі Цзіньпіном, яку заплановано на 18 березня.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Таран спрогнозував, чим обернеться для РФ "допомога" Китаю: "Сибір в обмін на дешеву локшину".

Ми також писали, що російський бізнесмен розповів, до чого зараз готується КНР: "Не допоможе Росії, а зжере її".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини