21 лютого 2022, 10:21

Reuters: США підготували перший пакет санкцій, спрямованих проти російських банків

Новий пакет санкцій проти Росії вже готовий, і він торкнеться російських банків і можливості проводити транзакції.

Reuters: США підготували перший пакет санкцій, спрямованих проти російських банків

Сьогодні, 21 лютого, стало відомо, що США вже підготували перший пакет "нищівних" санкцій проти Росії. Вони торкнуться всіх великих банків РФ. Список банків ще не готовий, але відомо, що під санкції потраплять Ощадбанк, "ВТБ", "Газпромбанк" і "ВЕБ".

Журналісти ресурсу Reuters повідомляють, що у разі вторгнення Росії в Україну банки матимуть обмеження на кореспондентські відносини з банками США.

Остаточний список російських банків ще не затверджено. При цьому санкції також стосуватимуться юридичних і фізичних осіб. Вони заморозять усі активи, а також заборонять будь-які транзакції.

У Білому домі від коментарів відмовилися. Джерело повідомляє, що санкційний пакет можна міняти, а хто потрапить під санкції, поки що невідомо.

Експерти заявили, що нові санкції завдадуть значного удару по російських банках, оскільки всі доларові операції будуть ускладнені. При цьому не варто забувати, що більшість світової торгівлі здійснюється у доларах.

Юрист Кей Джорджі заявив, що найболючіші акції – повне заморожування всіх російських активів на території США.

Ще у січні член Ради національної безпеки США Пітер Харрелл заявив, що головна мета "фінансових санкцій" проти Росії - спровокувати відтік капіталу, викликати інфляцію та змусити російський держбанк почати надавати фінансову допомогу своїм банкам.

Сьогодні, 21 лютого, начальник Генштабу ЗС РБ Віктор Гулевич заявив, що російська армія залишиться на території Білорусі до невідомого часу. В Україні заявили: вони були впевнені, що російська армія не залишить Білорусь після військових навчань.

Раніше ми повідомляли, що, згідно з американською розвідкою, на кордоні з Україною Міноборони Росії зосередило до 75% усіх своїх наземних військ.

Нагадаємо, 20 лютого на тлі можливого вторгнення Росію в Україну американське посольство у РФ закликало своїх громадян залишити Росію та не перебувати у місцях масового скупчення людей.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини