14 лютого 2022, 12:04

У Міноборони Британії відреагували на слова Пристайка про Україну та НАТО

Лондон прокоментував інтерв'ю з послом України у Британії Вадимом Пристайком, заявивши, що підтримає будь-яке рішення України щодо членства у НАТО.

У Міноборони Британії відреагували на слова Пристайка про Україну та НАТО

Сьогодні, 14 лютого, на радіо BBC вийшло інтерв'ю з послом України у Британії Вадимом Пристайком. Дипломат нібито заявив, що Київ зможе відмовитися від членства у НАТО, якщо це зупинить можливу війну з Росією.

Першими на заяву відреагували в Офісі президента України, коли зажадали від посла у Британії дати пояснення його словам, а потім відреагували й у Міноборони Британії, повідомляє Reuters.

Заступник міністра оборони Великобританії Джеймс Хіппі дав зрозуміти, що Лондон готовий прийняти будь-яке рішення Києва щодо членства України у НАТО.

У Міноборони Британії дали зрозуміти, що вони візьмуть до уваги будь-яке рішення України.

ЗМІ повідомили, що Пристайко заявив про готовність України відмовитися від НАТО, якщо це рішення зупинить можливе вторгнення російської армії. При цьому посол нібито заявив, як він чудово обізнаний, що прагнення України до НАТО та ЄС закріплене у Конституції країни.

Пізніше із заявою виступили у консульстві України у Великій Британії. Вони заявили, що британські ЗМІ неправильно інтерпретували слова Пристайка про НАТО. У посольстві заявили, що дипломат мав на увазі: поки країна не є повноправним членом НАТО, Київ готовий до будь-яких нових пропозицій щодо членства у тій чи іншій організації, щоб захистити свої кордони від ворогів. При цьому Пристайко дав зрозуміти, що не знає, як поведеться Україна, якщо загроза вторгнення стане реальною.

Раніше ми повідомляли, що 14 лютого у BBC вийшло інтерв'ю з Пристайком, де посол нібито заявив про готовність Києва відмовитися від НАТО, якщо це допоможе розрядити ситуацію на кордоні з Росією.

Нагадаємо, у пресслужбі Посольства України у Британії заявили про неправильну інтерпретацію деяких слів і заяв Пристайка щодо членства в Альянсі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини