14 лютого 2022, 11:25

У Пристайка прокоментували слова про відмову України від членства у НАТО

Журналісти BBC виклали у Мережу інтерв'ю з Пристайком, де нібито посол України заявляє про те, що країни готові не вступати до НАТО.

У Пристайка прокоментували слова про відмову України від членства у НАТО

Сьогодні, 14 лютого, багато ЗМІ розтиражували інтерв'ю посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Київ може відмовитися від вступу до НАТО, якщо це зупинить війну з Росією.

На офіційній сторінці Посольства України у Британії у Facebook з'явилося повідомлення про те, що деякі ЗМІ "провокативно" інтерпретували відповідь Пристайка про відмову України від членства у НАТО.

У посольстві повідомляють, що Пристайко добре знайомий із Конституцією України, де прописано прагнення країни до ЄС і НАТО. Посол у бесіді з британськими ЗМІ дав зрозуміти, що поки Україна не є членом НАТО, Київ готовий і до інших варіантів, якщо такі будуть.

Пізніше і сам журналіст BBC Нолан зізнався, що детально вивчив відповідь Пристайка на можливість відмови України від НАТО. Дипломат заявив, що невідомо, на які кроки готовий піти Київ, щоб не допустити вторгнення російської армії до України.

Перші новини про інтерв'ю Пристайка для ВПС з'явилися у російських ЗМІ, а вже пізніше і в Україні.

В Офісі президента України вже зажадали від посла пояснити його відповіді щодо можливої відмови України від членства в Альянсі.

Раніше ми повідомляли, що журналіст BBC поцікавився у Пристайка, чи готовий Київ відмовитись від НАТО, якщо це дасть гарантію не вторгнення російської армії.

Нагадаємо, Столтенберг не може дати однозначної відповіді на запитання, чи готовий Путін ввести війська в Україну та коли це може статися.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини