14 лютого 2022, 09:47

Пристайко озвучив плани України щодо НАТО, а у Зеленського зажадали дати пояснення

Вадим Пристайко заявив: він не знає, чим Україна може пожертвувати заради того, щоб Росія не напала, але не виключив, що НАТО.

Пристайко озвучив плани України щодо НАТО, а у Зеленського зажадали дати пояснення

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко заявив, що з огляду на реальну загрозу російського вторгнення Київ може піти на те, щоб переглянути свою позицію щодо НАТО. Багато ЗМІ сприйняли цю заяву посла як відмову України від членства в Альянсі.

Сьогодні, 14 лютого, в інтерв'ю BBC Radio 5 Live Пристайко припустив, що Україна може відмовитися від курсу у НАТО, якщо цього вимагатиме ситуація.

На запитання журналіста, чи Україна готова відмовитися від членства у НАТО, Пристайко відповів: "Ми б могли". При цьому дипломат додав, що з огляду на ситуацію, яка склалася біля кордону з Україною, Київ міг би розглянути питання членства в Альянсі.

Пристайко заявив, що у Конституції України прописано курс країни на НАТО. Також посол дав зрозуміти, що на сьогодні Росія і без України оточена НАТО. Пристайко згадав Польщу, Угорщину, Румунію, Туреччину, Болгарію й інші країни, які перебувають в Альянсі.

За словами дипломата, вступ України до НАТО ситуацію особливо не змінить. Просто той режим, який зараз у Росії, не хоче бачити країну в Альянсі. Вступ до НАТО не несе прямої загрози для жителя Росії, а лише конкретному режиму, який є зараз у "сусідній країні".

Пізніше журналіст Нолан розшифрував інтерв'ю Пристайка, де на запитання про вступ України до НАТО заявив, що невідомо, чим Київ готовий пожертвувати, щоб Росія не напала на країну.

У пресслужбі президента України вже вимагають від посла у Великій Британії дати пояснення стосовно слів щодо членства у НАТО. Також у Зеленського нагадали, що членство України у ЄС та НАТО закріплене у Конституції країни.

Раніше ми повідомляли, що у НАТО досі не мають повної інформації про те, чи готовий Путін віддати наказ своїм військам на вторгнення в Україну.

Нагадаємо, Борис Джонсон у штаб-квартирі НАТО записав чергове послання Росії, закликавши схаменутися та відкликати війська від українського кордону.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини