9 лютого 2022, 22:19

Білий дім відповів на чутки про підготовку до масової евакуації американців з України

В адміністрації президента США повідомили, що американські громадяни вже мають можливість покинути територію України.

Білий дім відповів на чутки про підготовку до масової евакуації американців з України

Офіційний представник Білого дому Джен Псакі прокоментувала інформацію ЗМІ щодо розміщення військових США на польсько-українському кордоні, які можуть бути задіяні в евакуації американських громадян з України у разі російського вторгнення.

Виступаючи на брифінгу у середу, 9 лютого, прессекретар адміністрації президента США заявила, що Вашингтон зазвичай не проводить масових евакуацій, а ситуація в Афганістані мала унікальний характер: Штати намагалися не запобігти війні, а довести її до кінця.

Псакі додала: громадяни США вже на сьогодні мають можливість залишити територію України, але це більше схоже на те, що американська сторона робила у Казахстані чи Ефіопії – країнах, де обстановка з безпекою вимагала додаткових консультацій для подорожей.

За словами прессекретаря Білого дому, американська влада не впевнена у неминучості російського вторгнення в Україну, у Вашингтоні не знають, яке рішення прийняли у Кремлі.

Нагадаємо, газета The Wall Street Journa повідомила, що адміністрація Джо Байдена нібито затвердила план розташування американських десантників на польсько-українському кордоні – вони можуть бути задіяні в евакуації громадян США з України. За інформацією видання, незабаром військові розпочнуть облаштування КПП і наметових містечок. При цьому військові не мають наміру заходити на територію України.

Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Росія створила можливості для великої воєнної операції проти України.

До цього США привели 8,5 тисячі військових у стан підвищеної боєготовності через загрозу вторгнення Росії в Україну.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини