9 лютого 2022, 15:44

Фінський політик Ніікко повторив долю командувача ВМС Німеччини через слова про Україну

Фінський парламентар Мікі Ніікко запропонував західним лідерам публічно заявити, що "Україна не стане членом НАТО".

Фінський політик Ніікко повторив долю командувача ВМС Німеччини через слова про Україну

Керівник міжнародного комітету парламенту Фінляндії Мікі Ніікко вирішив залишити посаду після скандального посту у соцмережах про відносини України та НАТО.

На своїй сторінці у Twitter парламентарій запропонував президенту Франції Еммануелю Макрону або якомусь іншому світовому лідеру виступити з публічною заявою про те, що "Україна зможе приєднатися до Північноатлантичного альянсу", інформує Helsingin Sanomat.

Через деякий час політик видалив свій пост та опублікував нове повідомлення, у якому пояснив, що вважає нереалістичною перспективу членства України в Альянсі.

Водночас він зазначив, що буде змушений залишити свою посаду через "необережний твіт". Рішення про відставку має бути ухвалене на засіданні комітету із закордонних справ у четвер, 10 лютого.

За інформацією видання, заява Ніікко викликала хвилю критики на його адресу, оскільки вона суперечить офіційній позиції Гельсінкі з цього питання, яка полягає у праві кожної держави самостійно обирати свій зовнішньополітичний курс.

Нагадаємо, наприкінці січня у схожій ситуації опинився командувач ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах. Воєначальник попросив про відставку після того, як його заява про те, що окупований Росією Крим більше "ніколи не повернеться до складу України", спричинила міжнародний скандал. Провокаційний вислів Шенбаха прозвучав під час візиту до Індії. Пізніше він пояснив, що це лише його точка зору – вона не є офіційною позицією Берліна.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини