3 лютого 2022, 20:58

У Байдена готуються оприлюднити секретний російський план вторгнення в Україну

Росія задумує інсценувати атаку та приписати її ЗСУ, щоб створити привід для вторгнення в Україну.

У Байдена готуються оприлюднити секретний російський план вторгнення в Україну

Адміністрація президента США Джо Байдена готується у четвер, 3 лютого, оприлюднити російський секретний план вторгнення до України.

Американські офіційні особи стверджують: вони мають докази того, що Росія має намір інсценувати атаку з жертвами на Донбасі та у самій РФ, відповідальність за яку буде покладена на Збройні сили України, пише Washington Post.

Цю нібито операцію української армії буде використано російською стороною як привід для нападу на Україну.

Деталі плану були розсекречені американською розвідкою та мають бути оприлюднені адміністрацією президента США 3 лютого, розповіли газеті чотири особи, знайомі із ситуацією.

На сьогодні неясно, будуть жертви передбачуваної російської провокації реальними чи фейковими, проте Росія має намір створити великий інформаційний шум навколо цієї ситуації, щоб викликати обурення діяльністю українського уряду.

За інформацією видання, спецоперація розроблена спецслужбами РФ і перебуває на завершальній стадії. Вона схвалена на високому рівні у Москві.

За словами співрозмовників газети, ця провокація переплітається з іншими планами РФ, про які повідомляли на Заході, але ця операція спрямована на створення приводу для військового вторгнення в Україну.

Раніше американські ЗМІ з посиланням на чиновників повідомляли, що РФ планує здійснити спецоперацію на Донбасі під чужим прапором із метою створення приводу для нападу на Україну. Зазначалося, що підготовлені Москвою бойовики навчені веденню бойових дій у міських умовах і використанню вибухових речовин.

Своєю чергою МЗС Великобританії з посиланням на дані британської розвідки заявляло, що РФ має намір привести до влади в Україні проросійський уряд на чолі з ексдепутатом Верховної Ради Євгеном Мураєвим.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини