1 лютого 2022, 09:11

Разом із Кувейтом і Бахрейном: Вашингтон готовий зробити своїм союзником ще одну країну

Глава Білого дому Джо Байден готовий надати Катару статус союзника США поза НАТО.

Разом із Кувейтом і Бахрейном: Вашингтон готовий зробити своїм союзником ще одну країну

Напередодні у Вашингтоні у Білому домі відбулася зустріч президента США й еміра Катару. Вони обговорювали енергетичну безпеку для країн Європи на випадок вторгнення Росії в Україну та відмови Кремля постачати до європейських країн російський газ.

Катар поряд з Азербайджаном висловив готовність постачати до Європи скраплений газ на випадок часткового припинення прокачування "блакитного палива" з території Росії. 31 січня емір Катара Тамім бін Хамад аль Тані відвідав Вашингтон, повідомляє сайт Білого дому.

У той же день президент США повідомив спікера палати представників і голів сенату про те, що готовий надати Катару статус основного союзника США поза НАТО.

Джо Байден посилається на розділ 517-й закону про іноземну допомогу від 1961 року. Глава Білого дому дав зрозуміти, що ухвалив таке рішення на тлі багаторічного внеску Катару в зоні відповідальності Центрального командування США й у двосторонній співпраці у галузі безпеки й оборони.

Новий статус надасть Досі додаткові бонуси від Вашингтону у галузі економіки та військової справи.

Видання Politico повідомляє, що 31 січня емір Катара та президент США обговорювали план дії в ЄС на випадок можливого вторгнення Росії в Україну та запровадження проти Москви санкцій. Також було обговорено питання Афганістану.

Ще минулого тижня Байден анонсував свою зустріч із аль Тані щодо питань постачання в ЄС зрідженого газу: Катар – друга країна у світі з виробництва зрідженого газу.

На сьогоднішній день союзники США поза НАТО у Перській затоці – Бахрейн і Кувейт.

Раніше глава МЗС ЄС Жозеп Боррель заявив про готовність розпочати переговори з США, Катаром і Азербайджаном щодо постачання до Європи зрідженого газу.

Нагадаємо, наприкінці січня західні ЗМІ писали про переговорний процес між Вашингтоном і Дохою щодо питаннь постачання до країн Європи зрідженого газу.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини