27 січня 2022, 18:30

США попередили Китай про ризики для економіки через загрозу вторгнення РФ в Україну

США та КНР розраховують, що сторони, які беруть участь у конфлікті навколо України, зможуть не допустити зростання напруженості.

США попередили Китай про ризики для економіки через загрозу вторгнення РФ в Україну

Сполучені Штати попередили Китай про ризики для міжнародної безпеки та глобальної економіки через загрозу військового вторгнення Росії до України.

Про це йшлося під час телефонної бесіди між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Китаю Ван І, інформує France 24.

У ході переговорів американська сторона заявила про необхідність деескалації та попередила про наслідки потенційного нападу російських військ на Україну. Голова зовнішньополітичного відомства США наголосив: дипломатія є єдиним відповідним шляхом вперед.

Глава МЗС Китаю своєю чергою висловив надію, що всі сторони збережуть спокій і їм вдасться досягти зниження градусу напруженості.

Водночас Ван І закликав Вашингтон "врахувати занепокоєння" Москви у питаннях безпеки та заявив, що "безпека однієї держави не може бути забезпечена за рахунок безпеки інших країн". На думку керівника китайської дипломатії, "розширення військових блоків не є гарантією регіональної безпеки".

І США, і Китай закликали сторони повернутися до діалогу у рамках Мінських угод і підтвердили свою прихильність до цього документу.

Нагадаємо, минулого тижня у ЗМІ з'явилася інформація, що китайський лідер Сі Цзіньпін міг просити президента РФ Володимира Путіна не нападати на Україну під час проведення у Пекіні зимових Олімпійських ігор, які відбудуться з 4 по 20 лютого. За інформацією журналістів, у Китаї побоюються, що криза у Європі може затьмарити головні старти чотириріччя, які китайське керівництво розглядає для підвищення власного авторитету.

Пізніше у Китаї назвали "провокацією" ці повідомлення ЗМІ та додали, що виступають за дипломатичне врегулювання конфлікту навколо України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини