25 січня 2022, 12:33

Друга країна НАТО після Канади заявила про готовність відправити військових на допомогу Україні – ЗМІ

Чехія готова наслідувати приклад Канади та розгляне питання відправлення солдатів в Україну для протидії російській агресії.

Друга країна НАТО після Канади заявила про готовність відправити військових на допомогу Україні – ЗМІ

Чехія, що входить до НАТО, не відкидає можливості відправлення в Україну військового контингенту для надання допомоги у протидії російській агресії. Якщо такий запит надійде, влада країни розгляне звернення, заявила в інтерв'ю чеському виданню Nezávislý Deník голова Міністерства оборони країни Яна Чорнохова.

"Якщо Чехію попросять надіслати чеських солдатів до України, ми готові це розглянути. Ми маємо волю допомогти Україні", – заявила міністр.

За її словами, офіційна Прага може відправити в Україну "символічний контингент на кшталт канадського".

Чорнохова наголосила, що Чехія, як і Україна, має досвід російського гніту, тому не залишить українців наодинці з агресією Москви.

"Україна  наш партнер, партнер НАТО та партнер Чеської Республіки. У нас є спільна історія: обидві країни були під радянським пануванням. Україна є хорошим партнером НАТО. Україна заслуговує на самостійне вирішення власної долі", – заявила вона.

Чорнохова нагадала, що насамперед Чехія планує надіслати в Україну озброєну допомогу – снаряди для артилерії 152 мм.

"Європа має підготувати та надати допомогу Україні, нашим союзникам. Я передам уряду матеріали, на підставі яких ми забезпечимо Україну 152-міліметровими артилерійськими боєприпасами. Вранці (інтерв'ю відбулося у четвер, 20 січня, – прим. ред.) начальник Генштабу запевнив мене, що вони готові. Транспортом зараз займуться, та його (військовий вантаж – ред.) має прийняти уряд України, з яким нам ще належить домовитися, чи влаштує він його та чи захоче (Україна прийняти його – ред.)", – зазначила міністр.

Раніше Канада перекинула в Україну спецназ на тлі загрози нового вторгнення Росії та провела переговори з Кремлем про деескалацію. Відповідне рішення ухвалило Міністерство оборони Канади. Бійців спецпідрозділу було відправлено приблизно 9 січня. В Оттаві стурбовані тим, що поблизу українського кордону залишаються близько 100 тисяч російських військовослужбовців і Москва не робить кроків щодо деескалації ситуації.

Тим часом у соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини