21 січня 2022, 08:43

"Зелених чоловічків" у сірій зоні теж визнають за вторгнення – Байден попередив Путіна

Президент Сполучених Штатів не рекомендує російському колезі використати "кримський" сценарій із переодягненими військовими РФ.

"Зелених чоловічків" у сірій зоні теж визнають за вторгнення – Байден попередив Путіна

Глава Білого дому Джо Байден заявив, що будь-яке переміщення російських військових сил на територію України вважатиметься за вторгнення.

Цю інформацію має взяти до уваги президент РФ Володимир Путін, який при окупації Криму та Донбасу у 2014 році використав своїх військових, переодягнених у цивільний одяг.

"Якщо будь-які російські підрозділи перетнуть український кордон, це вторгнення", - заявив Байден і попередив, що таке вторгнення буде зустрінуте "суворою та скоординованою відповіддю" з боку США та союзників.

Відео із попередженням Путіну опублікувал у Twitter "Голос Америки".

Американський президент нагадав про "зелених чоловічків" під час наступу на Донбас. 

"Вони працювали з прихильниками Росії, а у РФ говорили, що там нікого немає (з числа військових)", - зазначив голова Білого дому.

Кібератаки також сприйме Захід як вторгнення РФ в Україну.

Зараз Вашингтон не допустить повторення подібного, тому що ретельно стежить за тим, що відбувається, і готовий до розвитку інших сценаріїв, до яких може вдатися Москва.


"Це включає і «зелених чоловічків», кібератаки, «атаки у сірій зоні»." Президент Байден пояснив різні види можливої подальшої агресії Росії проти України, яка також спровокує "рішучу і об'єднану відповідь" США та партнерів. pic.twitter.com/BJbPmLc2dp

— Голоc Амepики (@chastime) January 20, 2022

"Росія неодноразово використовувала для здійснення агресії заходи, відмінні від відкритих військових дій. Воєнізовані тактики, так звані напади у сірій зоні та дії російських солдатів, не одягнених у російську форму. Ми маємо бути готові реагувати і на такі дії рішучим і згуртованим чином, використовуючи весь спектр інструментів, що є у нашому розпорядженні", - додав Байден.

Раніше Байден пообіцяв, що можливе вторгнення РФ до України будее катастрофою для Кремля.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба синхронно відповіли Байдену на слова про "незначне вторгнення".

Також повідомлялося, що США назвали умову нових переговорів Байдена та Путіна.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини