20 січня 2022, 09:28

Байден чітко сформулював, чого чекати РФ у разі вторгнення в Україну

Байден пообіцяв, що можливе вторгнення РФ до України буде катастрофою для Кремля.

Байден чітко сформулював, чого чекати РФ у разі вторгнення в Україну

Глава Білого дому Джо Байден погрожував Кремлю небаченими економічними обмеженнями за атаку на Україну. Він пообіцяв РФ "катастрофу" за ймовірного загострення навколо України. Про це запевнив американський президент на брифінгу у своїй резиденції.

Він пригрозив, що у разі вторгнення військ РФ Москві це дорого обійдеться. Байден пообіцяв, що після цього російські банки не зможуть здійснювати грошові операції з доларами.

Також він зазначив, що загроза таких ембарго зобов'язана стримувати главу РФ Володимира Путіна від атаки на Україну, до того ж американський лідер попередив, що агресивні маневри російських підрозділів на кордоні обернуться "катастрофою" для всієї Росії.

За його оцінюванням, союзники Штатів "спроможні завдати великої шкоди економіці РФ". Байден переконаний, що країни-учасниці НАТО будуть єдиними під час дій у відповідь  Москві.

Він припустив, що Кремль буде відповідальним за потенційне вторгнення. Крім цього, на думку глави США, можливість входження України до Альянсу у найближчий період невисока. Причиною цього є те, що Київ не виконав усіх умов, необхідних для вступу до Північноатлантичного блоку.

Нагадаємо, Блінкен у Києві пообіцяв "покалічити" російську економіку у разі вторгнення РФ в Україну.

Також Блінкен не збирається на найближчій зустрічі надавати Лаврову письмові відповіді на пропозиції Росії щодо "гарантій безпеки".

Напередодні генсек НАТО поговорив із Зеленським про ультиматуми Кремля та дав обіцянку.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини