13 січня 2022, 12:21

У Казахстані назвали імена трьох людей, які підозрюються у спробі держперевороту

Карим Максимов, Ануар Садикулов і Даулет Єргожин підозрюються урядом Казахстану у спробі державного перевороту.

У Казахстані назвали імена трьох людей, які підозрюються у спробі держперевороту

Сьогодні, 13 січня, у ЗМІ з'явилася інформація про людей, яких підозрюють у спробі держперевороту у Казахстані. Ще 6 січня стало відомо про затримання ексголови Комітету національної безпеки Казахстану Карімова. Сьогодні було озвучено ще два імені.

Карим Максимов давно перебуває при владі та був прем'єр-міністром країни у період із 2007 по 2012 та із 2014 по 2016 роки. Також він обіймав посаду голови адміністрації Назарбаєва. Токаєв розпорядився його затримати 6 січня у розпал мітингів у Казахстані, інформує РБК.

Також у справі Карімова проходять два його заступники: Ануар Садикулов і Даулет Єргожин.

Садикулов був директором служби спеціального призначення "А" спецпідрозділу КНБ. Посаду обійняв у 2019 році. На цій посаді він займався боротьбою з тероризмом і захистом стратегічних об'єктів Казахстану. До цього часу 30 років провів у службі охорони Назарбаєва та дослужився до начальника охорони.

Єргожин був заступником Карімова у КНБ. На цій посаді з 2016 року. До цього часу встиг попрацювати у структурах уряду, які були пов'язані з силовим блоком. Був головою комітету Мінфіну.

Раніше ми повідомляли, що 8 січня стало відомо про затримання давнього соратника Назарбаєва Максимова, який очолював КНБ Казахстану.

Нагадаємо, на засіданні в Алмати президент Казахстану анонсував дату початку виведення "миротворців" ОДКБ із країни.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини