10 січня 2022, 18:17

Кремль посилює гібридний вплив на Європу та задіяв РПЦ – InformNapalm

Росія активізує свій вплив через православні церкви у країнах.

Кремль посилює гібридний вплив на Європу та задіяв РПЦ – InformNapalm

Наприкінці 2021 року, щоб відвернути увагу НАТО від загрози вторгнення в Україну й ескалації на Донбасі, спецслужби РФ активізували зусилля щодо дестабілізації ситуації на Балканах.

Спочатку була спровокована міграційна криза на кордонах Литви та Польщі. Влада РФ розраховувала на загострення розбіжностей між Варшавою та Брюсселем. Проте Захід оперативно усунув загрозу та план був провалений. Москві довелося шукати інші шляхи дестабілізації на кордонах ЄС, пише InformNapalm.

Цікаво, що Росія систематично повертається до дестабілізації Балкан, щоб розвідати настрої суспільства та спровокувати нові осередки напруженості. Цього разу Москва, ймовірно, вирішила вдатися до випробуваного способу.

За оцінкою журналіста Віталія Портникова, розвал Боснії та Герцеговини вже стартував, а президент Сербії Олександр Вучич, який міг би стабілізувати ситуацію, опинився "у кишені Путіна".

На початку грудня Сербія повідомила про плани закупівлі партії російських винищувачів і вертольотів, а також про швидке отримання батареї найновіших зенітних ракетно-артилерійських комплексів "Панцир-С1М". Також уряд Сербії та держкорпорація "Росатом" підписали угоду про будівництво центру ядерних технологій.

Як пише InformNapalm, нещодавно до спецоперації Кремля приєдналася й церква.

Архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря зазначив, що нещодавні численні поїздки заступника голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ протоієрея Миколи Балашова до Сербії, Боснії та Герцеговини, а також Хорватії відбуваються на тлі останньої ескалації на Балканах. З часів СРСР відомо, що Кремль використовував священнослужителів як розвідників і вербувальників.

Крім Балкан, Москва продовжувала проєктувати свою "м'яку силу" на Польщу, наприкінці 2021 року передавши "пожертву" на мільйони євро польським релігійним діячам.

До цього міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm вдалося провести кілька розслідувань, які викривають методи гібридного російського впливу саме через церковні установи. Також на основі даних, отриманих активістами Українського кіберальянсу, вдалося виявити факти, що свідчать про те, що деякі антиукраїнські провокації й акції протесту у Польщі були замовлені сторонами Росії.

Нагадаємо, у 2021 році патріарх РПЦ Кирило Гундяєв пообіцяв російським військовим вічне життя в обмін на смерть за Росію. Під час чергової проповіді він заявив, що церква гарантує вічне життя тим, хто не пошкодує себе у боях за батьківщину.

Крім того, Гундяєв, відомий лояльністю до Кремля, раптово заговорив про тиранію у Росії. Ймовірно, цими словами він видав свою нервозність на тлі майбутнього потрясіння всередині країни.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини