6 січня 2022, 13:16

ЗМІ дізналися, скільки тисяч російських військових перекидають до Казахстану на придушення протестів

Білорусь відправляє до Казахстану 500 військовослужбовців, Росія – 3000, Таджикистан – 200, Вірменія – 70, Киргизстан поки що відмовився.

ЗМІ дізналися, скільки тисяч російських військових перекидають до Казахстану на придушення протестів

Стало відомо, що власних військових Кремль відправить на придушення протестів до сусіднього Казахстану. Згідно з офіційною інформацією, контингент російських військових буде найбільшим і становитиме 3000 військовослужбовців.

Значно менший склад військових у країну відправлять решта членів ОДКБ.

Білорусь відправляє до Казахстану 500 військовослужбовців, Таджикистан - 200, Вірменія - 70. Киргизія поки що не вирішила, чи відправляти військових до країни.

Секретаріат ОДКБ заявив, що передові підрозділи з російського складу контингенту вже розпочали виконання поставлених завдань.

Військові будуть у Казахстані у статусі "миротворців".

Спочатку влада Казахстану зверталася до ОДКБ про введення військ через "напад терористів" і захоплення ними Алмати й, у тому числі, аеропорту, явно маючи на увазі введення Колективних сил оперативного реагування ОДКБ, серед функцій яких саме "участь у заходах боротьби" з міжнародним тероризмом”.

Загальна чисельність цих військ – 18 000 осіб.

Однак у результаті штаб ОДКБ погодив уведення інших військ – Миротворчих сил ОДКБ. Їх чисельність всього 3600 осіб, а завдання полягають у "спостереженні за виконанням умов перемир'я та угоди про припинення вогню, сприянні створенню безпечної обстановки у кризових районах" і "позначенні зон відповідальності, роз'єднанні конфліктуючих, створенню демілітаризованих зон, зон роз'єднання, сприяння деконцентрації сил з різних боків, запобігання їх переміщень і зіткнень у цих зонах".

Повідомлялося, що до Казахстану можуть увійти "миротворці" з РФ та Білорусі, оскільки президент країни попросив допомоги у ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) у подоланні "терористичної загрози". Спочатку ЗМІ розповсюдили інформацію, нібито у військовому союзі вже заявили, що незабаром відправлять туди війська. Наразі ці дані підтвердив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він розповів про ухвалення рішення на користь звернення президента Токаєва.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв за підсумками звернення по допомогу до ОДКБ отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив. Про це повідомляють журналісти російського видання Readovka.

Раніше про ситуацію у Казахстані висловилися у Євросоюзі. У Брюсселі назвали неприпустимими дії, які можуть призвести до ескалації насильства, але при цьому підтвердили право казахстанського народу на мирний протест.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до глав держав-членів ОДКБ по допомогу через ситуацію у республіці. Те, що відбувається у країні, він назвав "зовнішньою агресією" і заявив про "загрозу цілісності держави".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини