6 січня 2022, 11:22

Озвучено два завдання, поставлені перед миротворцями з ОДКБ у Казахстані

Миротворці з ОДКБ будуть у Казахстані нетривалий час, охороняючи військові та державні об'єкти.

Озвучено два завдання, поставлені перед миротворцями з ОДКБ у Казахстані

З 2 січня у Казахстані не вщухають мітинги через зростання цін на скраплений газ. Напередодні президент країни Токаєв попросив допомоги в ОДКБ із проханням направити до Казахстану миротворців.

Сьогодні, 6 січня, було оприлюднено повний текст документа від ОДКБ, у якому перераховуються функції, які виконуватимуть у Казахстані миротворці, інформує пресслужба ОДКБ.

Миротворці будуть знаходитися у країні недовго до того моменту, поки ситуація не стабілізується. У Казахстан будуть направлені миротворці з Росії, Вірменії, Білорусі, Киргизстану та Таджикистану. Відомо, що Росія надала підрозділи Повітряно-десантних військ.

Перед миротворцями поставлено два завдання: охорона важливих державних і військових об'єктів, а також надання допомоги місцевим силовикам при наведенні ладу у Казахстані. При цьому у Киргизстані заявили, що їхні війська не протистоятимуть мітингувальникам.

На сьогодні до Казахстану вже перекинуто миротворців із Росії.

У ніч із 5 на 6 січня на площі Алмати були зіткнення між силовиками та мітингувальниками. У результаті було вбито понад 10 людей з обох боків.

З 5 січня по всій країні діє режим НП, але це не зупиняє мітингувальників.

У країні на час НП скасовано всі релігійні заходи. Багато авіакомпаній припинили свої рейси до Алмати.

Раніше у Білому домі відкинули всі звинувачення з боку Росії щодо того, що США винні у ситуації у Казахстані.

Нагадаємо, Токаєв просив ОДКБ направити до країни близько 18 тисяч миротворців, проте прибуде лише 3600 військовослужбовців.

Також ми повідомляли, що Токаєва звинуватили у зраді Казахстану, який через мітинги у країні вирішив терміново шукати захист у Путіна.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини