5 січня 2022, 21:21

В охоплений протестами Казахстан введуть війська РФ і Білорусі – Токаєв офіційно звернувся до ОДКБ

Війська Росії та Білорусі будуть введені у Казахстан, охоплений масштабними протестами.

В охоплений протестами Казахстан введуть війська РФ і Білорусі – Токаєв офіційно звернувся до ОДКБ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ по допомогу через масштабні протести. У країну готується запровадження військ РФ і Білорусі.

Відеозвернення Токаєва транслювали найбільші ЗМІ Казахстану, передає Діалог.UA.

Президент Казахстану назвав "доречним і своєчасним" звернення за допомогою до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Він назвав "терористичними бандами" протестувальників, які захоплюють об'єкти інфраструктури по всій країні.

Токаєв анонсував прибуття у країну військ РФ і Білорусі для “запобігання терористичній загрозі”, а насправді для придушення антиурядових протестів.

"Я сьогодні звернувся до очільників держав ОДКБ надати допомогу Казахстану у подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не загроза, а підрив цілісності держави та найголовніше – це напад на наших громадян, які просять мене як главу держави терміново надати їм допомогу", – заявив лідер Казахстану.

Зазначимо, що 5 січня відбулася телефонна розмова Токаєва із президентами РФ і Білорусі. Ймовірно, у цій бесіді й було ухвалено рішення про перекидання військ. Власними силами Казахстан не справлявся, оскільки силовики почали масово переходити на бік протестувальників.

Контекст

На початку січня у Казахстані спалахнули масштабні протести через подорожчання на 50% газу. Протягом кількох діб протест радикалізувався: почалися зіткнення з поліцією, захоплення державних будівель, аеропортів.

Поступки влади ситуацію стабілізувати не змогли. Народ вимагає покращення умов життя та ліквідації корупційного режиму Нурсултана Назарбаєва.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Ярош відреагував на бунти у Казахстані та сказав, що треба робити протестувальникам.

Ми також писали, що 5 січня Ту-214 зі спецзагону Путіна прилетів до Казахстану, де влада втрачає контроль над ситуацією.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини