31 грудня 2021, 08:17

Підсумки термінових переговорів Байдена та Путіна: у Білому домі озвучили ключові деталі

У Вашингтоні миттєво відреагували на телефонну розмову лідерів США та Росії, зазначивши, що діалог був "серйозним і субстантивним".

Підсумки термінових переговорів Байдена та Путіна: у Білому домі озвучили ключові деталі

29 грудня президент Росії Володимир Путін запросив телефонну розмову з американським колегою Джо Байденом, і у Білому домі відповіли згодою. Лідери зателефонували через добу. Основною метою дзвінка було обговорення безперервної кризи на кордоні Росії та України.

У прес-службі Білого дому оприлюднили деталі переговорів після їх закінчення. Ключові моменти, за версією американської сторони, були такі:

– Байден закликав знизити напруженість довкола України;

– США продовжать відстеження сил Росії та підготовку до "будь-яких рішень Путіна щодо України". При цьому Штати вестимуть переговори за участю союзників і партнерів;

– президенти дійшли консенсусу, що у деяких сферах переговорів може бути прогрес, а у деяких - навряд чи;

– Байден заявив про зміцнення сил НАТО та додаткову допомогу Україні у разі ескалації.

Раніше повідомлялося, що під час бесіди господар Білого дому має намір розповісти президенту РФ, як уникнути конфлікту та руйнівних санкцій для російської економіки.

Нагадаємо, один із ватажків терористів формування "ДНР" Стрєлков Ігор прогнозував провал Кремля у переговорах з Білим домом щодо України. Оцінюючи коментар блогера Романа "Донецького", він написав: "Прогноз похмурий".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини