30 грудня 2021, 10:02

ЗМІ: Байден і Зеленський проведуть телефонну розмову

У США анонсували телефонну розмову між Байденом і Зеленським, при цьому точної дати названо не було.

ЗМІ: Байден і Зеленський проведуть телефонну розмову

Вчора, 29 грудня, чиновник із Ради з нацбезпеки США анонсував телефонну розмову між президентами України та США. Вона має відбутися найближчим часом, і не виключено, що після розмови Байдена з Путіним.

Сьогодні, 30 грудня відбудеться телефонна розмова між президентами США та Росії майже опівночі. Сама розмова буде за "зачиненими дверима" без ЗМІ, інформує "Голос Америки".

Джерело повідомляє, не виключено, що після цього через кілька днів глава Білого дому вийде на зв'язок із президентом України.

Чиновник заявив, що адміністрація президента США майже щодня перебуває на зв'язку з Україною.

Сьогодні відбудеться розмова між Путіним і Байденом на запит російської сторони. У Білому домі зізналися, що йтиметься про майбутній переговорний процес щодо гарантій безпеки, який має відбутися 10 січня 2022 року. При цьому у Вашингтоні ще раз наголосили, що у переговорному процесі щодо гарантій безпеки 10.01.2022 глава Білого дому брати участі не буде.

29 грудня президент України провів телефонну розмову з Ентоні Блінкеном. Сторони обговорили переговорний процес щодо гарантій безпеки.

У Вашингтоні підтвердили новину про те, що представники України будуть на переговорному процесі 13 січня 2022 року, що відбудеться між ОБСЄ та Росією.

10 грудня Росія вимагала від НАТО відкликати заявку України на членство в Альянсі. А вже 23 грудня Путін детально зупинився на питанні гарантій безпеки, але ухилився від відповіді щодо можливого вторгнення в Україну.

Раніше ми повідомляли, що 29 грудня голови МЗС США, Британії, Німеччини та Франції обговорили майбутній переговорний процес із Росією щодо гарантій безпеки та ситуацію на кордоні з Україною.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що президент США запропонував Путіну "дипломатичний шлях" зниження напруженості на кордоні з Україною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини