23 грудня 2021, 17:44

ЗМІ: Туреччина може загнати кораблі ЗС РФ у "пастку" у Чорному морі

ЗМІ поширюють інформацію про можливість блокування владою Туреччини для військових судів Росії Босфорської протоки.

ЗМІ: Туреччина може загнати кораблі ЗС РФ у "пастку" у Чорному морі

РосЗМІ з посиланням на видання Nordic Monitor, яке курують турецькі опозиційні журналісти та силовики, почали публікувати інформацію про негласні переговори США та Туреччини щодо блокування протоки Босфор для кораблів ЗС РФ на підтримку суверенітету та незалежності України.

За версією "надійних джерел", Білий дім нібито вмовляє Туреччину співпрацювати у Чорному морі проти Росії в обмін на деякі преференції у Сирії.

Казахське видання Оqu зазначає, що Nordic Monitor відоме публікаціями різних "розвідувальних" даних без конкретних імен. Найчастіше ця інформація не підтверджується фактами, а іноді є відвертим фейком.

Однак якщо турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган не планував вплутуватися у військовий конфлікт із Росією, то тиражування інформації про "загрозу" блокування Чорного моря може мати вкрай негативні наслідки для відносин Анкари та Кремля.

"Боячись, що Анкара може підтримати Київ блокуванням Босфорської протоки, яка може стати великою проблемою для ЧФ РФ... побоюючись, що позиція Анкари щодо України не відповідає позиції РФ, російські ЗМІ проводять дезінформаційну кампанію проти Туреччини", – пише казахське видання.

У Туреччині поки не прокоментували чутки, що з'явилися у ЗМІ, проте давно відома позиція офіційної Анкари щодо захисту суверенітету та цілісності України.

Ердоган неодноразово заявляв, що його країна не визнає анексії Криму та готова підтримати Київ у захисті своїх територій.

Крім цього, Кремль вкрай незадоволений військовою співпрацею України та Туреччини у виробництві бойових ударних безпілотників.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини