21 грудня 2021, 10:45

Білорусь втрачає авіацію: мігрантська криза Лукашенка обернулася новою проблемою

Авіакомпанія Belavia втратила ще три літаки: три Embraer E195-E2 повернулися до лізингодавця AerCap.

Білорусь втрачає авіацію: мігрантська криза Лукашенка обернулася новою проблемою

Російська авіакомпанія "Белавіа" залишилася ще без трьох літаків: три лайнери Embraer E195-E2, взяті раніше Білоруссю у лізинг, повернули ірландській компанії AerCap. При цьому вони два місяці взагалі не літали: з осені літаки перебували на стоянці у Казахстані, проте днями їх відправили до Європи, пише "Єврорадіо".

Після запровадження економічних санкцій Заходу державна авіакомпанія зазнала справжнього лиха. На сьогодні з моменту запровадження санкцій проти "Белавіа" авіакомпанія залишилася без 50% свого авіапарку. На початку грудня 2021 року авіакомпанія "Белавіа" потрапила під нові санкції Євросоюзу, оскільки була звинувачена в участі в організованій білоруською владою кризі мігрантів на кордоні з Польщею.

Європейські чиновники стверджують, що влада Білорусі звозила до країни мігрантів із Близького Сходу, яких згодом кидали на штурм польського кордону.

Проте дії режиму Лукашенка не мали успіху, а лише закінчилися новою порцією економічних і політичних санкцій для Білорусі.

Відомий український експерт Олександр Коваленко прокоментував новий виток білоруської кризи та зазначив, що білоруські пропагандисти, на відміну від російських колег, не стали розповідати про санкції Заходу.

"Можливо я щось пропустив, але на білоруському ТБ тамтешні пропагандисти не розповідали про те, що “санкції на благо”?" – наголосив він.

Ще у травні цього року білоруська авіакомпанія хвалилася отриманням 3 нових Embraer 195-E2, які напередодні втратила.

Санкції з боку Заходу вже боляче вдарили по Білорусі. Економіка країни вже відрізана від джерел іноземної валюти. 16 грудня заступник прем'єр-міністра країни Микола Снопков заявив, що Мінськ розпочав переговори про можливе виділення 3,5 млрд доларів із Євразійського фонду стабілізації та розвитку.

Раніше Лукашенко погрожував Заходу перекрити газову трубу до ЄС, якщо санкції боляче вдарять по економіці країни.

Нагадаємо, білоруський диктатор озвучив своє бачення Союзної держави, яка візьме все найкраще від СРСР.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини