9 грудня 2021, 09:47

Associated Press: США вимагатимуть автономії для Донбасу, але не на шкоду Україні

Не виключено, що Вашингтон вимагатиме від Києва поступитися частиною автономій для Донбасу.

Associated Press: США вимагатимуть автономії для Донбасу, але не на шкоду Україні

Після переговорів Байдена та Путіна у США не виключають, що Вашингтон домагатиметься від Києва дати Донбасу частину автономних прав, щоб заспокоїти Росію і тим самим завершити конфлікт у регіоні.

Сьогодні, 9 грудня, агентство Associated Press опублікувало статтю "Переговори щодо України стануть проблемою для Байдена". У ній йдеться, що глава Білого дому відіграватиме безпосередню роль, щоб зняти напругу між Україною та Росією.

Проте будь-який переговорний процес щодо врегулювання ситуації на Сході України представлятиме для Байдена "мінне поле".

В адміністрації Білого дому не виключають, що Байден вимагатиме від Зеленського поступитися частиною автономії Донбасу. Водночас Україна це має зробити таким чином, щоб не виглядати країною, що програла, в очах у Путіна.

Також президенту США необхідно озвучити свою позицію щодо вступу України до НАТО. Джерело не виключає, що він дасть добро, оскільки Україна протягом найближчих 10 років повноправним членом Альянсу все одно не стане.

Експосол США в Україні Стівен Пайфер упевнений, що за поступками у галузі автономії стоятиме низка питань, включаючи можливість Донбасу співпрацювати з Росією, а також мати свою поліцію, освіту й органи охорони здоров'я.

Сьогодні Байден має провести телефонну розмову із Зеленським, і тоді все стане на свої місця, заявив Пайфер.

У розмові з Путіним Байден дав зрозуміти, що військову допомогу Україні буде продовжено. Цього тижня до Києва прибуде ще одна партія зброї на загальну суму 60 млн доларів.

Раніше під час спілкування з пресою президент США дав зрозуміти, що у разі вторгнення Росії в Україну Вашингтон не воюватиме на боці Києва.

Нагадаємо, після переговорів Путіна та Байдена президент США дав добро на відправку в Україну додаткової військової допомоги на суму 60 млн доларів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини