8 грудня 2021, 09:38

США не допустять повторення 2014 року: Байден заступився за Україну

Найголовнішою темою переговорів між Байденом і Путіним була тема України. Президент США анонсував РФ санкції.

США не допустять повторення 2014 року: Байден заступився за Україну

Вчора, 7 грудня, у режимі онлайн відбулася зустріч Байдена і Путіна. Головною темою переговорів була Україна та ситуація на її кордоні. Глава Білого дому не приховував правду від Путіна й анонсував Росії санкції, які будуть у разі вторгнення російської армії в Україну.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван зізнався, що Байден не приховував від Путіна санкції, які Вашингтон і ЄС підготували для Росії у разі вторгнення в Україну, інформує YouTube-канал Білого дому.

Він зазначив, що глава Білого дому закликав керівника Кремля до деескалації. За словами Саллівана, у розмові двох президентів "було багато плюсів і мінусів, не було перекручування пальців, але Байден абсолютно чітко окреслив позицію США з цих питань".

"Я подивлюся вам у вічі і скажу, як президент Байден глянув у вічі президенту Путіну та сказав йому сьогодні, що те, чого ми не зробили у 2014 році, ми готові зробити зараз", – заявив Салліван, реагуючи на репліку про окупацію Росією Криму .

Салліван також заявив, що відразу після переговорів з Путіним Байден зв'язався по телефону з головами Франції, Німеччини, Італії та Великобританії.

Мета дзвінка – подальші консультації щодо дій проти Росії у разі її агресії щодо України.

Салліван заявив, що Байден домовився з європейськими партнерами та союзниками по НАТО скоординувати подальші дії.

У ході переговорів між Байденом і Путіними не було "пересмикування пальців", проте Вашингтон чітко дав зрозуміти, що чекає Кремль у разі агресивних дій.

Президент США глянув у вічі Путіну та прямо сказав: "Вашингтон готовий зробити те, що не зміг у 2014 році, коли Росія окупувала Крим".

Також Салліван заявив, що Байден зателефонує президенту України вже завтра, 9 грудня.

Переговори між Байденом і Путіним тривали понад дві години. У ході розмови глава Білого дому дав зрозуміти Кремлю, що США та ЄС не залишать у біді Україну, якщо Росія ухвалить рішення ввести свої війська на чужу територію.

Путін заявив, що Росія стурбована поступом НАТО на Схід. Глава Кремля вимагає письмових гарантій того, що Україну не приймуть до Альянсу та на її території не будуть розміщені ракети.

Раніше президент США дав зрозуміти Путіну, що членом НАТО може стати будь-яка країна і Росія не має права вказувати кому та що треба робити.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд дала зрозуміти Москві, що у разі вторгнення російської армії в Україну "Північний потік – 2" буде похований.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини