28 листопада 2021, 11:07

У Туркменістані звільняють вихователів дитсадків за показ дітям мультфільмів російською мовою – ЗМІ

У дитсадках Туркменістану звільнили вихователів за демонстрацію дітям мультфільмів російською мовою.

У Туркменістані звільняють вихователів дитсадків за показ дітям мультфільмів російською мовою – ЗМІ

У дитячих садках Туркменістану звільняють вихователів за показ дітям мультфільмів російською мовою. Про це місцеве "Радіо Азатлик" повідомило, посилаючись на власні джерела у сфері освіти країни.

Співрозмовник журналістів зазначив, що вихователів звільнили у кількох районах країни, а завідувачі установ отримали суворі догани.

До того ж у дитсадках почалися спеціальні перевірки виховних процесів інспекторами, які висловлюють суворі попередження керівництву дитячих садків: мультиплікаційні фільми дітям можна показувати лише туркменською мовою.

Джерело радіостанції наголосило, що претензії пред'явили не лише до мультфільмів, а й до зошитів та альбомів для малювання, на яких були помічені написи російською мовою.

Журналісти зазначають, що у країні триває повномасштабна дерусифікація всіх суспільних сфер життя: написи російською видаляють на вокзалах та в аеропортах. Вся інформація та графіка мають бути оформлені виключно туркменською мовою.

На додаток, навіть ті покажчики, які оформлені двома дублювальними мовами, підлягають демонтажу.

Причини заборони російськомовних мультфільмів у дитсадках офіційні особи не коментують.

Раніше Ашгабат проігнорував протести російського посольства у Туркменії та МЗС РФ і перед початком навчального року ліквідував єдину російськомовну школу у країні. Російська сторона тонко натякала на "дружні стосунки", проте вони не врятували навчальний заклад.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини